Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

Antoni Macierewicz o serialu Rachonia i Cenckiewicza: "Reset" to najlepszy film ostatnich dziesięcioleci

Pierwszy sezon serialu "Reset" odbił się szerokim echem w opinii publicznej. W ocenie Antoniego Macierewicza, dokumenty ujawnione przez Michała Rachonia i prof. Sławomira Cenckiewicza, są kluczowe. - "Reset" to najlepszy film ostatnich dziesięcioleci - powiedział wiceprezes PiS.

Antoni Macierewicz
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Zakończył się pierwszy sezon serialu "Reset" emitowanego w Telewizji Polskiej. Będzie on miał swój ciąg dalszy, o czym autorzy zapewnili przy okazji podsumowania pierwszej odsłony dokumentu.

Macierewicz do Treli: Ja mu naprawdę polecam...

Serial zbiera świetne recenzje, a ustalenia jego autorów są często cytowane w mediach.

- "Reset" to najlepszy film ostatnich dziesięcioleci - mówił dziś w TVP Info wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, komentując to, co w pierwszym sezonie serialu dokumentalnego ujawnili Michał Rachoń i prof. Sławomir Cenckiewicz. Nie wszyscy jednak tak sądzą, a poseł Tomasz Trela rzucał nawet oskarżeniami o fałszowanie dokumentów, co spotkało się z ostrą reakcją TVP i skończy się najpewniej w sądzie. 

- Ja mu naprawdę polecam, żeby przeczytał Białą Księgę Zbrodni Smoleńskiej z 2011 roku, duża część tych dokumentów, np. dotyczących rozdziału wspólnej wizyty w Katyniu, główne dokumenty tam są już opublikowane. Są źródła podane, są zdjęcia tych dokumentów zrobione - powiedział Macierewicz. 

Jak dodał marszałek senior Sejmu RP, słusznym jest, by sprawa słów posła Treli została rozstrzygnięta sądownie. 

Samolot oddany w ręce służb

Dokumentów z czasów rządów PO-PSL, które szokują, jest naprawdę wiele. W 2009 roku ówczesny minister skarbu państwa Aleksander Grad alarmował w piśmie do szefa MON Bogdana Klicha, że decyzja o wykonaniu remontu Tu-154M w rosyjskich zakładach w Samarze "może stanowić poważne zagrożenie bezpieczeństwa lotów najważniejszych osób w państwie". 

- Warto pamiętać iż to ludzie ze służb, które podlegały panu premierowi Tuskowi, zadecydowały, że zgodzono się przekazanie samolotu do remontu do Samary, a przekazanie do Samary było oddaniem w ręce ludzi z wojskowych rosyjskich służb specjalnych - podsumował Macierewicz. 

 Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

 

#Michał Rachoń #Sławomir Cenckiewicz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo