Młoda radna ze Szczecina przeciwnikiem Tomasza Grodzkiego? Karczewski dla "GPC": Ma absolutnie czystą kartę

- Ja mam bardzo złą ocenę tej kadencji i działalności marszałka Tomasza Grodzkiego. Upartyjnił on Senat, co nigdy do tej pory się nie zdarzało. Senat stał się miejscem działalności politycznej i partyjnej. Nie było to miejsce, w którym był czas na refleksję i zadumę czy próbę porozumienia. To była najgorsza kadencja spośród wszystkich kadencji Senatu. Nastawiona na konflikt, podział, próbę eliminacji senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Można powiedzieć, że marszałek Grodzki realizował plan totalnej opozycji - mówił w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" Stanisław Karczewski, senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Tomasz Grodzki, marszałek Senatu
Fot Tomasz Jedrzejowski/ Gazeta Polska

Jacek Liziniewicz: Panie Senatorze, jaki jest stan przygotowań PiS do wyborów. Macie nazwiska wszystkich kandydatów do Senatu i Sejmu?

Stanisław Karczewski: Najważniejsza jest nasza aktywność. Ona jest już od dłuższego czasu widoczna. W zasadzie to zawsze, ale teraz szczególnie, widać zaangażowanie posłów i senatorów, ale również poszczególnych członków partii. Wszyscy ci, którzy będą na listach, są aktywni. Co do szczegółów, to mogę powiedzieć o Senacie, bo tutaj mam największą wiedzę. Lista kandydatów jest już zamknięta. Co do Sejmu to jestem przekonany, że do końca tygodnia prace się zakończą. To jest absolutnie najważniejsza sprawa. Chcemy wygrać i bardzo nam zależy na tym, by była trzecia kadencja i możliwość kontynuowania tych wszystkich zmian, które wprowadzaliśmy. Chcielibyśmy również zrobić to, czego nam się nie udało zrealizować. Mamy takie rzeczy, które możemy poprawić. 

„Do Rzeczy” ujawnia, że z marszałkiem Grodzkim zmierzy się Agnieszka Kurzawa? To prawda? 

Jest takie duże prawdopodobieństwo. Jest młoda i bardzo aktywna. Myślę, że ma szanse na zwycięstwo z panem marszałkiem. Ma absolutnie czystą kartę i nie ciążą na niej żadne podejrzenia i oskarżenia. W przeciwieństwie do marszałka Tomasza Grodzkiego, który przez cztery ostatnie lata chował się za immunitetem. Niczym innym szczególnie się nie wykazał. Ja mam bardzo złą ocenę tej kadencji i działalności marszałka Tomasza Grodzkiego. Upartyjnił on Senat, co nigdy do tej pory się nie zdarzało. Senat stał się miejscem działalności politycznej i partyjnej. Nie było to miejsce, w którym był czas na refleksję i zadumę czy próbę porozumienia. To była najgorsza kadencja spośród wszystkich kadencji Senatu. Nastawiona na konflikt, podział, próbę eliminacji senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Można powiedzieć, że marszałek Grodzki realizował plan totalnej opozycji. Nazywali się większością demokratyczną, ale jeśli już miałbym używać tego stwierdzenia, to drugi człon nazwy wziąłbym w cudzysłów.

Kiedy poznamy kandydatów PiS?

Nie wiem, jak będzie wyglądał szczegółowo proces ustalania list, ale myślę, że będzie to w tym tygodniu. Oczywiście jeśli stanie się to w przyszłym tygodniu, to też bym się nie zdziwił. Podpisy mamy zebrane. Moja obserwacja jest taka, że jest duże zainteresowanie, duża otwartość i życzliwość wyborców dla kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, którzy chętnie składają podpisy. 

Czytaj całość wywiadu ze Stanisławem Karczewskim w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#Tomasz Grodzki #Stanisław Karczewski #senat rp

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo