Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Kto z PiS na listach do Senatu? Do rozstrzygnięcia zostało już tylko kilka okręgów

Kiedy poznamy nazwiska kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Senatu? Stanisław Karczewski ujawnia, że prace nad senackimi listami wyborczymi są już w końcowej fazie. „Mamy jeszcze kilka okręgów, gdzie mamy dylemat” – ujawnił senator PiS. Dodał, że władze partii liczą na uzyskanie w wyborach ponad 50 mandatów do Senatu.

Kiedy poznamy nazwiska kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Senatu?
Fot. Tomasz Paczos / senat.gov.pl

Pytany o aktualny stan prac PiS nad wyłonieniem kandydatów na senatorów, Karczewski stwierdził, że na ujawnienie konkretnych nazwisk kandydatów trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Jesteśmy już bardzo zaawansowani. W ciszy, spokoju i przy rozsądku prezesa właściwie skończyliśmy ustalać listy kandydatów. Nie będziemy się spieszyli z ujawnianiem bardzo dobrych kandydatów do Senatu. Mamy jeszcze kilka okręgów, w których mamy dylemat, kogo tam rekomendować, ale właściwie już mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że jesteśmy w bardzo końcowej fazie ustalania listy.

– poinformował senator Stanisław Karczewski.

Dopytywany o to, na ile mandatów liczy Prawo i Sprawiedliwość, senator Karczewski odpowiedział krótko: „50+”.

Senator PiS odniósł się również do ewentualnej kandydatury byłego lidera Ligi Polskich Rodzin, mecenasa Romana Giertycha.

Pan Giertych nie dostanie się z żadnego okręgu. Niech startuje. Raz już startował i przegrał z naszym kandydatem Konstantym Radziwiłłem. Jak drugi raz wystartuje - to drugi raz przegra i podejrzewam, że bez względu z jakiego okręgu wystartuje.

– ocenił Karczewski.

Wybory parlamentarne odbędą się 15 października, a obywatele Polski wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów na czteroletnią kadencję.

 Źródło: Niezalezna.pl, PAP

 

#wybory 2023 #wybory parlamentarne #listy wyborcze #wybory do Senatu #Stanisław Karczewski #Roman Giertych

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo