Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Rozpoczął się mecz otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy pomiędzy Niemcami a Szkocją • • •

Hołownia rozzuchwalił Brauna. Rzecznik PiS przypomina: "Mówił o popcornie i podjudzał do jakiegoś show"

"Przykro to mówić, ale to zachowanie i wypowiedzi marszałka Hołowni rozzuchwaliły posła Brauna" - tak o skandalu w Sejmie, który wywołał poseł Konfederacji, mówi rzecznik PiS Rafał Bochenek. W jego ocenie, brak powagi w Sejmie pod przywództwem Szymona Hołowni sprawił, że Braun zdecydował się chwycić za gaśnicę.

Grzegorz Braun
Media społecznościowe - X/Twitter

We wtorek poseł Konfederacji Grzegorz Braun, używając gaśnicy proszkowej, zgasił zapalone w Sejmie świece chanukowe. Potem pojawił się na mównicy sejmowej w czasie, gdy obradom przewodniczył wicemarszałek Bosak. Obrady przejął marszałek Szymon Hołownia.

Marszałek Sejmu wykluczył posła Brauna z obrad i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu wniosku do prokuratury m.in. o zakłócanie obrządku religijnego. Hołownia ogłosił także, że Prezydium Sejmu ukarało Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące i całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie z urzędu wszczęła postępowanie w sprawie wtorkowych wydarzeń w Sejmie. 

Hołownia rozzuchwalił Brauna?

Rzecznik PiS Rafał Bochenek odniósł się do przygotowanego przez Lewicę projektu uchwały potępiającej antysemickie zachowanie posła Konfederacji Grzegorza Brauna. Do projektu Lewicy PiS chciało wprowadzić poprawkę, w której zaznaczono, że potępienia wymagają nie tylko zachowania antysemickie, ale także antychrześcijańskie.

Liczymy, że za słowami pójdą czyny i nie będzie miejsca w polskim Sejmie na jakiekolwiek zachowania nie tylko antysemickie, ale także antychrześcijańskie - stąd nasza poprawka do uchwały potępiającej zachowanie Brauna. Uważamy, że zakres tej uchwały powinien zostać poszerzony

– powiedział Bochenek.

Pytany o przygotowany przez PiS wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Szymona Hołowni, Bochenek wskazał, że jego klub "ostateczne złożenie tego wniosku uzależnia od tego, czy marszałek Hołownia wyciągnie konsekwencje wobec winnych tego międzynarodowego skandalu, do jakiego doszło w Sejmie z udziałem posła Brauna".

"Przykro to mówić, ale to zachowanie i wypowiedzi marszałka Hołowni rozzuchwaliły posła Brauna, brak powagi i poczucia odpowiedzialności za to, co się dzieje w parlamencie, naruszanie zasad bezpieczeństwa - to wszystko dało właśnie takie rezultaty" - ocenił rzecznik PiS.

Przecież to sam marszałek Hołownia mówił o popcornie i podjudzał do jakiegoś show, które w Sejmie, jego zdaniem, ma się odbywać. Dzisiaj to on ponosi za to odpowiedzialność jako osoba zarządzająca Parlamentem i odpowiadająca za bezpieczeństwo na jego terenie

– stwierdził.


Wspieraj obronę niezależnych dziennikarzy. I Ty możesz pomóc w budowaniu wolnych mediów!

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Grzegorz Braun #Szymon Hołownia #Sejm #parlament #wybory 2023

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo