Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Mieli walczyć z dyskryminacją, a chcą edukować dzieci w kwestii zmiany płci. Przeszły parady środowisk LGBT

Legalizacja małżeństw między osobami tej samej płci z prawem do adopcji dzieci, wprowadzenie innych płci na dokumentach osobistych, czy swobodna edukacja najmłodszych w kwestii zmiany płci - między innymi takie tematy przyświecały osobom ze środowiska LGBT, które przeszły w paradach równości w Warszawie i Wrocławiu. Takich wydarzeń w czerwcu będzie więcej. Ten miesiąc uznawany jest za "Miesiąc Dumy społeczności LGBT+".

Marsz równości
Jan Środa - Gazeta Polska

"Parada równości" w Warszawie

Uczestnicy parady zebrali się w punkcie strefy Kiss+Ride Dworca Wileńskiego obok prawosławnego soboru metropolitalnego Świętej Równej Apostołom Marii Magdaleny w Warszawie, a następnie przeszli w kierunku ronda Wiatraczna. Organizatorem wydarzenia była organizacja Praga Równości.

Na stronie wydarzenia na Facebooku podano, że uczestnicy domagają się m.in. "legalizacji małżeństw między osobami tej samej płci z prawem do adopcji dzieci", "wprowadzenia trzeciej i w razie potrzeby kolejnych kategorii płci na dowodach osobistych i w paszportach lub zniesienia oznaczania płci w dokumentach" i "zakazu mowy nienawiści wobec mniejszości seksualnych, osób pracujących seksualnie i innych społeczności doświadczających wykluczeń, jakie nie są jeszcze ujęte w prawie".

Jak poinformował Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Stołecznej Policji, wydarzenie przebiegło w spokojnej atmosferze, nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń. Dodał, że wciąż (stan na godz. 15:15) trwa jedno ze zgromadzeń i ma potrwać do godzin wieczornych.

Była to pierwsza z planowanych parad równości planowany w czerwcu br. w Warszawie. Jak wynika z zapowiedzi, dwie kolejne zaplanowane są na 15 czerwca br. oraz 22 czerwca br.

Marsz we Wrocławiu

Środowiska LGBT przeszły również przez Wrocław. W zapowiedzi Wrocławskiego Marszu Równości przekazano, że jego celem jest "zwrócenie uwagi na dyskryminację i sytuację społeczną osób LGBTQ+ we Wrocławiu i w Polsce. Marsz ma na celu propagowanie postaw szacunku i akceptacji różnorodności w społeczeństwie".

Czego uczestnicy domagali się w trakcie przemów? W trakcie wystąpień podnoszono tematy takie jak: swoboda edukacji dzieci w kwestii zmiany płci, wprowadzenie związków partnerskich, zaprzestanie "pushhbacków" na granicy z Białorusią i... konieczność uznania niepodległości Palestyny.  

Nie zabrakło również wystąpień politycznych.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl, Gazeta Wrocławska

 

#LGBT #Warszawa #Marsz Równości

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo