Z OSTATNIEJ CHWILI
Polskie piłkarki ręczne po porażce z Danią 22:32 straciły szanse na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata • • •

Tusk chce „naprawiać” relacje polsko-ukraińskie. Zaproponował PLAN. Już nie pamięta swoich rozmów z Putinem?

"Kaczyński prowadzi taką politykę, że najpierw oddał sąsiadowi wszystkie czołgi za darmo, a potem chce mu wypowiedzieć wojnę. Państwo polskie zostało bez władzy. Apeluję do Kaczyńskiego i jego ekipy, żeby ocknęli się wreszcie. Potrzebne są uporządkowane działania. W sprawach polsko-ukraińskich nie może być emocji" - grzmiał podczas zorganizowanej dziś konferencji prasowej w Koninie lider PO - Donald Tusk, odnosząc się do niejasności pomiędzy Warszawą, a Kijowem. Ba, zaproponował on ponadto "4-punktowy plan stabilizacji relacji polsko-ukraińskich". To może warto przypomnieć słowa jego politycznego kolegi - Radosława Sikorskiego, na temat jego rozmowy z Putinem na sopockim molo...?

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Donald Tusk, lider PO
Fot.Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Donald Tusk i jego świta jeżdżą po polskich miastach, aby przekonać do siebie jak największą liczbę wyborców. Niestety, każdy jeden sondaż (a do wyborów zostało już naprawdę niewiele), pokazuje, że wyjazdy te, cóż - nie służą jego ugrupowaniu. Nawet te, które zlecają media z reguły sprzyjające społeczności Platformianej.

Przykłady poniżej:

Tusk ma... plan!

Dziś trafiło na mieszkańców Konina, bo to tam udała się ekipa Tuska. Korzystając z okazji, że wokół relacji polsko-ukraińskich jest aktualnie głośno, nie tylko w Polsce, szef PO wpadł na "genialny pomysł", aby właśnie w ten sposób zaatakować rządzących. 

"Państwo polskie zostało bez władzy. Apeluję do Kaczyńskiego i jego ekipy, żeby ocknęli się wreszcie. Potrzebne są uporządkowane działania. W sprawach polsko-ukraińskich nie może być emocji"

– stwierdził podczas konferencji prasowej w Koninie.

Suche gadanie to jednak nie wszystko. Po chwili padły "konkrety", a mianowicie "plan". "Czteropunktowy plan stabilizacji relacji polsko-ukraińskich" - doprecyzował.

"Finalizujemy prace nad 4-punktowym planem stabilizacji relacji polsko-ukraińskich. Bez emocji, bez sentymentów i bez resentymentów, bez pozytywnych i negatywnych jakichś uniesień. To bardo ważny partner, dzisiaj potrzebuje pomocy, bo jest wojna, a później będzie partnerem, z którym będzie można sobie ułożyć stosunku, w interesie Polski"

– przekonywał.

Po raz kolejny uderzając w wicepremiera Kaczyńskiego, rzucił: "prosiłbym o szybką, natychmiastową reakcję prezesa Kaczyńskiego, premiera Morawieckiego, żeby być może zaczęli jakieś przygotowania, ale nie oglądanie filmu w kinie".

Mowa oczywiście o filmie "Zielona granica" Agnieszki Holland, którego Tusk i jego świta są ogromnymi zwolennikami. Jak większość opozycji zresztą. 

Kontynuując temat "planu", dodał: "przygotowaliśmy go, we wtorek ogłosimy go wspólnie z naszymi ekspertami, wśród których będą i generałowie wojska, przedsiębiorcy, dyplomaci, politycy".

Ciekawe, czy byli to tacy eksperci jak w przypadku opracowywania planów obronnych Polski - tych z 2011 roku. 

Teraz chce naprawiać relacje Kijów-Warszawa, a w 2008 roku...

Trzeba przyznać - to nieco kuriozalne, że o poprawie relacji polsko-ukraińskich mówi osoba, która przez lata ściśle współpracowała z tym, kto 1,5 roku zaatakował Ukrainę - Władimirem Putinem.

Należy również zaznaczyć, że sama rozmowa na molo w Sopocie między Putinem a Tuskiem jest zagadką do dzisiaj. Przed sądem pod przysięgą Donald Tusk wyjaśniał, że pokazywał prezydentowi Rosji, gdzie biega i gdzie mieszka, a całość miała charakter kurtuazyjny.

Co ciekawe, do tej kwestii odnosił się kilka lat później minister spraw zagraniczny w rządzie Tuska - Radosław Sikorski.  Napisał on w Twitterowym wpisie, że „prezydent Putin podczas oficjalnych rozmów w Sopocie sugerował, że »Lwów to polskie miasto«”...

To nie była jedyna tego typu sugestia, bowiem w 2014 roku Radosław Sikorski, który przestał pełnić funkcję ministra spraw zagranicznych, a został marszałkiem sejmu, udzielił wywiadu serwisowi Politico. Rozmowa wywołała szok na całym świecie –  po sześciu latach od spotkania pomiędzy Putinem a Tuskiem polski minister poinformował, że Władimir Putin złożył wówczas polskiemu premierowi ofertę wspólnego rozbioru Ukrainy.

W drugi odcinku serialu „Reset” (sezon pierwszy), twórcy pokazali notatki, które powstały w Moskwie właśnie w 2008 roku, i ujawniła, że dotarła do informacji na temat tego, kto uczestniczył we wspomnianym spotkaniu... 

Przypadek? Wątpliwe.


 Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl

 

#Donald Tusk #opozycja #Polska #polityka #Platforma Obywatelska #Ukraina #polityka zagraniczna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo