Z OSTATNIEJ CHWILI
Prezydent Andrzej Duda powołał Artura Sobonia na członka zarządu Narodowego Banku Polskiego • • •

Kuriozalna rezolucja PE przeciwko Polsce. Waszczykowski: „Opozycja uczestniczy w antypolskiej hucpie!”

"Jest to cios w plecy państwu, które poza Ukrainą jest najbardziej narażone na eskalację rosyjskiej agresji... (...) "Szkoda, że totalna opozycja uczestniczy w tej antypolskiej hucpie i przykłada rękę do samobójstwa Europy i do szkodzenia swojej ojczyźnie" - tak do głosowania w Europarlamencie nad rezolucją krytykującą Polskę odniósł się były minister spraw zagranicznych, eurodeputowany PiS Witold Waszczykowski.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Witold Waszczykowski
Zrzut ekranu (Telewizja Republika)

We wczorajszym głosowaniu Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której krytykuje powołanie w Polsce komisji weryfikacyjnej ds. wpływów rosyjskich oraz nowelizację prawa wyborczego.

Rezolucja ws. Polski została przyjęta 472 głosami za i 136 - przeciw. 16 eurodeputowanych wstrzymało się od głosu.

Spośród polskich europarlamentarzystów za przyjęciem dokumentu głosowali przedstawiciele PO, Polski 2050, Nowej Lewicy i SLD: Magdalena Adamowicz, Bartosz Arłukowicz, Marek Belka, Robert Biedroń, Jerzy Buzek, Włodzimierz Cimoszewicz, Jarosław Duda, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Danuta Hübner, Łukasz Kohut, Ewa Kopacz, Bogusław Liberadzki, Janina Ochojska, Jan Olbrycht, Radosław Sikorski, Róża Thun und Hohenstein, a także Sylwia Spurek.

Do wyników tego głosowania odniósł się dziś na antenie Telewizji Republika Witold Waszczykowski. 

"Jest to cios w plecy państwu, które poza Ukrainą jest najbardziej narażone na eskalację rosyjskiej agresji. Zamiast pomagać Polsce, która pomaga Ukrainie, pomaga milionom Ukraińcom, wytacza się wszystkie działa, szkaluje, odbiera, wstrzymuje pieniądze. To jest sabotaż. Nie tylko polityczny, ale ekonomiczny, a pośrednio - wojskowy"

– powiedział europoseł PiS.

Jak stwierdził - "Rosja chce rozbić całą architekturę bezpieczeństwa". "Tego typu decyzje osłabiające Polskę, przyczyniają się do dbania o te interesy rosyjskie" - ocenił.

"Antypolska hucpa"

Komentując rażąco dużą liczbę nazwisk polskich polityków opozycji, którzy zagłosowali przeciwko Polsce, Waszczykowski powiedział bez ogródek:

"Szkoda, że totalna opozycja uczestniczy w tej antypolskiej hucpie i przykłada rękę do samobójstwa Europy i do szkodzenia swojej ojczyźnie...". 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Witold Waszczykowski #Polska #Telewizja Republika #W punkt #Parlament Europejski #afera #korupcja #opozycja #polityka

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo