Tłuste koty Tuska, Hołowni, PSL i Lewicy » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Kolejna antypolska rezolucja przyjęta. Europosłowie opozycji ochoczo "za". PSL udał, że głosowania nie ma

Jak zachowa się opozycja? – pytali dziś europosłowie Prawa i Sprawiedliwości, zwracając uwagę opinii publicznej na rychłe głosowanie nad rezolucją „w sprawie prawa wyborczego, komisji śledczej i praworządności w Polsce”. Europosłowie opozycji – wiedząc, że są obserwowani – kolejny raz udowodnili, jak „rozumieją” narodowy interes za granicą. Zbigniew Kuźmiuk pokazał nazwiska europosłów, którzy głosowali za antypolską rezolucją.

Kuźmiuk: Rezolucja podważa fundamenty polskiego państwa
fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Mowa o projekcie rezolucji, jaki wpłynął do Parlamentu Europejskiego na początku lipca. Dokument złożyli przedstawiciele grup PE - PPE, S&D, Renew, Verts/ALE, The Left. W imieniu grupy S&D podpisali go m.in. Robert Biedroń i Włodzimierz Cimoszewicz.

Co czytamy w rezolucji? Przypomniano w niej „ustalenia, obawy i zalecenia zapisane w swoich poprzednich rezolucjach w sprawie Polski”.

Z dokumentu wynika m.in., że polski Trybunał Konstytucyjny jest nielegalny. Ponadto podważa się mandaty ponad trzech tysięcy sędziów – zarówno z Krajowej Rady Sądownictwa jak i Sądu Najwyższego.

Jak wskazał europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk, rezolucja ponownie wprost „podważa fundamenty polskiego państwa”.

„Głosowanie za taką rezolucją przez europosłów wybranych w Polsce jest niebywałym skandalem” – wskazał polityk. I wymienił konkretne nazwiska:

‘za rezolucją przeciwko Polsce głosowali: Adamowicz, Arłukowicz, Balt, Belka, Biedroń, Buzek, Cimoszewicz, Duda, Frankowski, Halicki, Hubner, Kohut, Kopacz, Liberadzki,Miller, Ochojska, Olbrycht, Sikorski, Spurek, Thun und Hohenstein”.

Rezolucja została przyjęta 472 głosami za i 136 - przeciw. 16 eurodeputowanych wstrzymało się od głosu. Przeciwko głosowali eurodeputowani PiS. Europosłowie PSL nie wzięli udziału w głosowaniu.

Krytyki nie szczędził europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. Podkreślił, że „autorami rezolucji jest znana grupa sfrustrowanych radykałów, która chce się wypromować atakując Polskę. W żadnym wypadku nie chodzi im o rzeczową ocenę i racjonalną debatę”.

Treść rezolucji w sprawie prawa wyborczego, komisji śledczej i praworządności w Polsce – kliknij TUTAJ.

 

 Źródło: niezalezna.pl, Twitter

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
am
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo