Przyczyna śnięcia ryb w Odrze nie jest jeszcze w pełni znana. Na co dzień prowadzone są liczne badania, które krok po kroku obalają tezy wysnuwane przez polityków opozycji. W opublikowanym dziś wpisie na Twitterze, Michał Szczerba (PO) w towarzystwie Dariusza Jońskiego zapowiedzieli, że podczas Campusu ujawnią nowe fakty z kontroli poselskiej dotyczące zatrucia Odry. "Panie Pośle, proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd" - odpowiedział na "odkrycie" posłów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Jakie plotki zdementowano tym razem?
Mówiono już o olbrzymiej ilości rtęci w Odrze. Potem przyczyną śmierci tysiąca ryb miał być tlen. Wszystkie te domniemane przyczyny jednym głosem powielała opozycja.
Tym razem sławny opozycyjny duet polityków zapowiedział, że w trakcie Campusu Polska Przyszłości ujawni nowe fakty ws. Odry.
Dziś o 14:30 na @Campus_Polska w #CampusArena z @Dariusz_Jonski opowiemy o tym, jak PiS ukradł państwo! Od miesiąca @MorawieckiM mataczy i ukrywa informacje. Zdecydowaliśmy się dziś przedstawić nowe fakty z kontroli poselskiej dotyczące zatrucia Odry! pic.twitter.com/MY69OvZWEc
— Michał Szczerba (@MichalSzczerba) August 28, 2022
Co więcej, Dariusz Joński opublikował wpis, w którym wskazał rzekomo nową przyczynę zatrucia rzeki. Już nie tlen, już nie rtęć. Teraz - mezytylen...
Wyniki analizy próbek wody powierzchniowej z rzeki Odry!
— Dariusz Joński (@Dariusz_Jonski) August 28, 2022
Jaz Lipki, Oława i Łany - „Mezytylen Tak”
Stwierdzono z ponad 80% prawdopodobieństwem wystąpienie w badanych próbkach wody Mezytylen!
Po kontroli w Wodach Polskich z @MichalSzczerba. pic.twitter.com/38skkVrAA9
W odpowiedzi na ten post, zareagował Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, który obalił kolejny wytwór opozycji ws. katastrofy ekologicznej.
"Panie Pośle, proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Mezytylen został w 100% wykluczony po dokładnym przebadaniu próby wody. Nie potwierdzono jego obecności akredytowaną analizą i od dawna o tym informujemy. #StopFakeNews"
- napisano.
Panie Pośle, proszę nie wprowadzać opinii publicznej w błąd. Mezytylen został w 100% wykluczony po dokładnym przebadaniu próby wody. Nie potwierdzono jego obecności akredytowaną analizą i od dawna o tym informujemy. #StopFakeNews https://t.co/aVz3lK6QS3
— Główny Inspektorat Ochrony Środowiska (@PL_GIOS) August 28, 2022