Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Hołownia i Kosiniak-Kamysz wystąpią razem w Senacie. Mają ogłosić listę „wspólnych spraw”

Zbliżają się wybory parlamentarne, coraz więcej jest też wyborczych sojuszy po stronie opozycji. Porozumienie łączy się z AgroUnią, Donald Tusk wciąż szuka poparcia dla swojego pomysłu jednej listy wyborczej - bezskutecznie, a na horyzoncie pojawia się kolejne nietypowe połączenie.

Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia
Zbigniew Kaczmarek/Gazeta Polska

Szymon Hołownia z Polski 2050 i Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL jutro wystąpią razem w Senacie. Czy będą mieli coś ważnego do ogłoszenia? Jak informuje "Rzeczpospolita", ogłosić mają "początek współpracy swoich partii". Nie oznacza to jeszcze wspólnych list wyborczych, ale jest ku temu coraz bliżej.

Scenariusz ten znamy bardzo dobrze, bowiem ludowcy już przed poprzednimi wyborami weszli we współpracę z innym ugrupowaniem: wówczas był to Kukiz'15. Koalicja ta weszła do Sejmu, ale nie przetrwała próby czasu. Kukiz i PSL rozstali się w nienajlepszych relacjach. 

Co ogłoszą Hołownia i Kosiniak-Kamysz?

Zdaniem jednego z polityków PSL liderzy Polski 2050 i PSL podczas wtorkowego wystąpienia "ogłoszą listę wspólnych spraw, które opozycja powinna podjąć bezpośrednio po wygranych wyborach". Z kolei wiceprezes PSL Dariusz Klimczak podkreślił, że wspólne wystąpienie Kosiniaka-Kamysza i Hołowni "będzie dotyczyło najważniejszych spraw, które trzeba w Polsce zrealizować, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom naszych rodaków".

- Drożyzna, problemy przedsiębiorców, ceny paliw, ciepła i energii, fatalna dostępność ochrony zdrowia - to wszystko dotyka zwykłego obywatela i politycy muszą przedstawić konkretne rozwiązania tych trudnych tematów

- powiedział Klimczak.

Według niego liderzy Polski 2050 i PSL "odniosą się także do kwestii zaufania w polityce i budowania dobrych relacji wewnątrz demokratycznej opozycji, które są fundamentem sukcesu w najbliższych wyborach". 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Szymon Hołownia #Władysław Kosiniak-Kamysz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo