Bodnar kontra Giertych » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Funkcjonariusz Służby Więziennej skatowany przez 16-latków? Woś: To o takich Hołownia mówił „maluchy“

Były wiceminister sprawiedliwości przypomniał w mediach społecznościowych jak rząd Prawa i Sprawiedliwości był atakowany za zmianę przepisów w kwestii resocjalizacji nieletnich. To za sprawą tragedii, do której doszło w Sosnowcu.

Szymon Hołownia
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Wczoraj opinią publiczną wstrząsnęła informacja o śmierci funkcjonariusza Służby Więziennej. 28-letni kpt. Marcin Mizia został skatowany podczas plenerowej imprezy w Sosnowcu. W tej sprawie zostało zatrzymanych trzech 16-latków. 

Tragedia wywołała szeroką dyskusję. Przypomniano w niej ustawę o resocjalizacji nieletnich, która została przyjęta w poprzedniej kadencji Sejmu. Odświeżone zostały również liczne głosy krytyki pod jej adresem.

Portale takie jak Onet, Wirtualna Polska, czy Gazeta.pl demonizowały zmianę przepisów. W tekstach padały szokujące stwierdzenia, m.in. o tym, że wobec 10-latków będzie można używać paralizatora. Kłamstwa musiało dementować ministerstwo sprawiedliwości, jednak politycy ówczesnej opozycji wykorzystywali je do ataku na rząd i wywoływania presji na prezydenta. 

"Temu szaleństwu można zapobiec"

– grzmiał m.in. Piotr Zgorzelski z Polski 2050.

Okoliczności przypomniał poseł Suwerennej Polski Michał Woś.

Trzech nastolatków zakatowało na śmierć funkcjonariusza Służby Więziennej. Gdy w 2022 odpowiadałem za reformę prawa o nieletnich, o takich zwyrodniałych nastolatkach Szymon Hołownia mówił „maluchy” i kłamał, że ustawa to „lex maluchy za kraty

– napisał w mediach b. wiceminister sprawiedliwości.

Jak dodał, "jeśli nie będą odpowiadać jak dorośli w trybie kodeksu karnego, ustawa o nieletnich przewiduje właściwe narzędzia dla skrajnie zdemoralizowanych młodych bandytów".


 Źródło: niezalezna.pl

 

#Szymon Hołownia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Wczytuję ocenę...
Wideo