Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Funkcjonariusz Służby Więziennej skatowany na koncercie. Marcin nie żyje, ale jego organy uratują komuś życie

Nie żyje 28-letni piłkarz i funkcjonariusz Służby Więziennej Marcin Mizia. Został skatowany na koncercie plenerowym w Sosnowcu. Podejrzani o ten czyn trzej 16-latkowie zostali zatrzymani.

Śp. Marcin Mizia
fot. FB - Unia Książenice

Do pobicia doszło w niedzielę podczas Sosnowiec Fun Festivalu - imprezy plenerowej, zorganizowanej na terenie Zagłębiowskiego Parku Sportowego w Sosnowcu. Wezwani na miejsce policjanci zastali nieprzytomnego 28-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna w stanie krytycznym został przetransportowany do szpitala. Dziś lekarze przekazali informację o jego śmierci. Za zgodą rodziny, organy Marcina w przyszłości uratują komuś życie. 

Marcin Mizia nie żyje. Miał 28 lat

Poruszona jest formacja, w której służył Marcin Mizia. Był funkcjonariuszem Służby Więziennej.

Z głębokim smutkiem informujemy, że 12 czerwca 2024 r. zmarł kpr. Marcin Mizia - funkcjonariusz Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju. Zgon Marcina nastąpił w wyniku śmiertelnego pobicia, do którego doszło 9 czerwca br., w niedzielę, podczas imprezy plenerowej organizowanej w Sosnowcu. Łączymy się w bólu z rodziną Marcina. W żałobie i smutku przekazujemy rodzinie i bliskim Marcina wyrazy współczucia - poinformowała Służba Więzienna.

- Marcin Mizia był pasjonatem sportu- od wielu lat grał w piłkę nożną. Był wychowankiem MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju, aktualnie był piłkarzem KS Spójni Landek. Ruch i aktywność sportowa były dla niego pasją, sposobem spędzania wolnego czasu. Jako funkcjonariusz cechował się rzetelnością, zaangażowaniem i oddaniem. Był życzliwym i uczynnym kolegą - poinformował Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju, w którym pracował Mizia.

Marcin Mizia został skatowany. Podejrzani trzej 16-latkowie

W ramach śledztwa, prowadzonego pod kątem pobicia ze skutkiem śmiertelnym przez Prokuraturę Rejonową Sosnowiec-Północ i policję śledczy zabezpieczyli materiał dowodowy, m.in. o zapis z monitoringu, wykonano też oględziny miejsca pobicia i przesłuchano pierwszych świadków. Następnego dnia policjanci zatrzymali w tej sprawie trzech 16-latków z Sosnowca. Decyzją sądu zostali oni umieszczeni w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące. Policja ani prokuratura nie podają, jakie było tło ataku na 28-latka. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Marcin Mizia #Służba Więzienna

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo