Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Co z CPK? „Poszła reprymenda od kanclerza“. Kaleta zestawił, co Tusk mówił przed i po spotkaniu z Scholzem

Kiedy okazało się, że Polacy chcą tej inwestycji, Tusk stwierdził, że CPK jednak powstanie. Zdanie zmienił znowu... po wizycie w Berlinie - zauważa w mediach społecznościowych poseł Suwerennej Polski Sebastian Kaleta. Polityk dołączył do wpisu wideo, na którym zestawił wypowiedzi premiera.

Donald Tusk i Olaf Scholz
Kancelaria Premiera - X/Kancelaria Premiera

- Przez lata Donald Tusk i PO zwalczali projekt CPK. Teraz, kiedy opinia publiczna żąda jednak realizacji tej inwestycji, Tusk w zeszły weekend lekko zmienił śpiewkę i mówił, że CPK powstanie - przypomina były wiceminister sprawiedliwości.

Na wideo dołączonym do wpisu Kalety jest fragment wypowiedzi premiera z jego wystąpienia w Morągu, które odbyło się 11 lutego. Choć z jego ust padło tam dużo słów umniejszającym obrońcom inwestycji, to rzucił też, że rząd "CPK przeprowadzi w interesie Polski".

- Jednak chwilę później pojechał do Berlina, który - jak wiemy - boi się konkurencji CPK dla swoich lotnisk. Kiedy wrócił, znowu stał się przeciwnikiem CPK - kontynuował Kaleta. Następnie przytoczona została wypowiedź premiera z obrad Rady Gabinetowej. Ta odbyła się 13 lutego - dzień po spotkaniu Tuska z kanclerzem Olafem Scholzem.

"Wszystkie dotychczasowe ekspertyzy, z jakimi mieliśmy okazję się zapoznać, stawiają pod znakiem zapytania zarówno dane wyjściowe, jak i dane końcowe, jeśli chodzi o te inwestycje (..) Wielki niepokój, niektóre aspekty, jeśli chodzi o CPK, budzi także w naszych regionach, województwach, tam, gdzie powstały i dobrze funkcjonują lotniska regionalne"

– powiedział w Pałacu Prezydenckim Donald Tusk.

- Oj chyba poszła reprymenda od kanclerza Scholza - ocenia Sebastian Kaleta.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#cpk #Donlad Tusk #bezprawie Tuska #Olaf Scholz

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo