Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Hakerzy kolejny raz w akcji. Tym razem w ruch poszły... rosyjskie drukarki

Czy Rosjanie wiedzą, co tak naprawdę dzieje się na Ukrainie? Teraz już na pewno. Hakerzy cały czas trudzą się, aby dotrzeć do Rosjan, którzy niestety nie mają szans zdobyć rzetelnych i przede wszystkim - prawdziwych wiadomości o inwazji swojego kraju na Ukrainę. Grupa GhostSec - powiązana z Anonymous, wpadła na nietuzinkowy pomysł - zhakowała drukarki, na których drukowane są komunikaty skierowane do odbiorców z Rosji.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/TheDigitalArtist

Grupy hakerskiej Anonymous nie trzeba nikomu przedstawiać. Haktywiści już kilkakrotnie pokazali, że zrobią wszystko, aby napsuć krwi Kremlowi, w odpowiedzi na ich brutalną napaść na Ukrainę. Tym razem jednak o innej grupie hakerów.

GhostSec to grupa hakerska powiązana z Anonymous, która powstała w trakcie kampanii przeciwko terrorystycznemu ISIS. Kadra może pochwalić się ogromnym doświadczeniem z walki w sieci i stosuje często niecodzienne rozwiązania. Tak jest właśnie w przypadku ich najnowszej akcji, w ramach której... zespół zhakował drukarki połączone z rządowymi i wojskowymi sieciami. W związku z tym, przejęto kontrolę nad nieco ponad setką urządzeń, na których drukowana była wiadomość o takiej treści:

GhostSec wyszczególnia w niej, że to nie zwykli Rosjanie są wrogami, a Putinem i jego ekipa. To nie wojna zwykłych ludzi tylko Kremla, który ma doświadczać tego samego, co Ukraińcy walczący z najeźdźcą. Dzięki ujawnionym informacjom wiemy, że wraz z wiadomością przygotowano odpowiedni kod, dzięki któremu komunikat będzie rozchodził się samoczynnie w rosyjskiej sieci. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż hakerzy podkreślają, że atak ma ominąć zwykłych obywateli.

Niezawodni hakerzy

Od początku trwania rosyjskiej napaści na Ukrainę, informowaliśmy już o innych działaniach hakerów. Topowymi akcjami Anonymous były np. ujawnienie danych rosyjskiego urzędu cenzury Roskomnadzor czy zhakowanie kamer monitoringowych, w celu pokazania całej prawdy o napaści.

 

 Źródło: niezalezna.pl, komputerswiat.pl

 

#cyberbezpieczeństwo #wojna #Rosja #Ukraina #hakerzy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo