Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Anonymus zhakowali ponad 400 kamer na terenie Rosji. Teraz pokazują, co dzieje się na Ukrainie!

To była cisza przed burzą! Anonymous kontynuuje swoją walkę z putinowską propagandą. Co tym razem? Hakerzy poinformowali o zhakowaniu ponad 400 kamer na terenie Rosji, dzięki czemu na monitoringu wyświetlają komunikaty informujące ciągle niedowierzających Rosjan o zbrodniach na cywilnej ludności w Ukrainie.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/geralt

Od momentu napaści Rosji na Ukrainę, zdecentralizowana grupa hakerska zwana Anonymous wykonała już mnóstwo działań, które w znacznym stopniu zwalczają dezinformację i propagandę Kremla. Hakerzy nie obawiają się niczego - zablokowali państwowe witryny, a nawet rosyjskie satelity. W tej chwili część z "haktywistów" zajmuje się docieraniem z komunikatami do szarego obywatela - chociażby poprzez transmisje w rosyjskiej telewizji państwowej. 

Całkiem niedawno, Anonymous opracowało narzędzie umożliwiające wysyłanie wiadomości SMS do losowego Rosjanina. Dziś grupa poinformowała o zhakowaniu ponad 400 kamer w różnych częściach Rosji:

Wiadomość, która widnieje nad podglądem z kamer brzmi następująco:

W tym miejscu, warto wspomnieć, że przed kilkoma dniami Władimir Putin podpisał tzw. "ustawę dezinformacyjną", która wprowadza karę grzywny lub pozbawienia wolności nawet do 15 lat za "mówienie nieprawdy" o inwazji na Ukrainę. W związku z nową ustawą - rosyjscy policjanci mogą zatrzymywać ludzi i sprawdzać ich telefony. 

 Źródło: niezalezna.pl, komputerswiat.pl, twitter.com

 

#Ukraina

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo