Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Wzrosła liczba ofiar koronawirusa w Polsce. Znana jest przyczyna śmierci kobiety z Poznania

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że przyczyną śmierci 37-letniej przedszkolanki, która zmarła dziś w szpitalu w Poznaniu, było zakażenie koronawirusem i choroby, które pojawiły się w następstwie zakażenia. Liczba ofiar śmiertelnych COVID-19 w Polsce wzrosła do sześciu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu poinformował dziś, że 37-letnia pacjentka, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, została przetransportowana do Poznania ze szpitala w Wolicy k. Kalisza. Jak dodał lekarz Jacek Górny, chorej nie udało się uratować mimo procedur intensywnej terapii.

- Pacjentka przyjechała do nas w skrajnie ciężkim stanie, została przyjęta do odcinka intensywnej terapii szpitala zakaźnego. Poddana została procedurom intensywnej terapii, stan krytyczny niestety się utrzymywał; chora zmarła

 - powiedział.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło już: powodem śmierci 37-latki był koronawirus i choroby, które pojawiły się w jego następstwie.

- Tym samym liczba osób zmarłych z powodu zakażenia koronawirusem wzrosła do 6

- poinformował resort. 

Zmarła kobieta była przedszkolanką. 100 osób, w tym dzieci, z otoczenia zmarłej 37-letniej kobiety, mieszkanki powiatu kaliskiego, zostało objętych kwarantanną.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#COVID-19 #śmierć #Poznań #koronawirus

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo