Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Pacjenci z Wrocławia: najstarsza dwójka w stanie ciężkim

Nie zmienia się stan trzech pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy są hospitalizowani w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. W najcięższym stanie jest 73-letni mężczyzna.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Łącznie we Wrocławiu zakażenie koronawirusem potwierdzono u czterech osób. O stanie zdrowia trojga leczonych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego poinformowała w środę rzeczniczka tego szpitala Urszula Małecka.

W najpoważniejszym stanie - ciężkim, ale stabilnym - jest 73-letni mężczyzna. Mężczyzna trafił do szpitala w piątek. Zaraził się wirusem od osoby z rodziny, która przejechała z USA. Później do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznych im. J. Gromkowskiego trafiła 74-letnia kobieta związana rodzinnie ze starszym mężczyzną. Potwierdzono u niej zakażenie koronawirusem. Stan zdrowia kobiety jest poważny – podała Małecka.

Z kolei 26-letni mężczyzna, który jest pierwszym na Dolnym Śląsku pacjentem ze stwierdzonym zakażeniem nowym patogenem, jest w stanie bardzo dobrym. Wkrótce mają mu zostać wykonane ponowne badania na obecność koronawirusa.

We wtorek resort zdrowia poinformował, że we Wrocławiu stwierdzono czwarty przypadek zakażenia koronawirusem.

To młoda kobieta z tego samego ogniska epidemicznego co 73-letni pacjent zarażony koronawirusem, który jest hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu

 - powiedział państwowy wojewódzki inspektor sanitarny dr n. med. Jacek Klakočar. Stan tej pacjentki – według Klakočara - jest dobry.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#stan zdrowia #Chiny #USA #Polska #koronawirus #Wrocław

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo