wystawa
Kobro i Strzemiński w paryskim Pompidou
Ponad 180 dzieł Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego, obejmujących pełne spektrum ich działań artystycznych, zostanie pokazanych na wystawie \"Une avant-garde polonaise: Katarzyna Kobro et Władysław Strzemiński\" w Paryżu. Otwarcie ekspozycji odbędzie się we wtorek. W wernisażu, który odbędzie się o godz. 18 w paryskim Centre Pompidou, weźmie udział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
Taka była Europa po I wojnie światowej
W czeskiej Pradze można oglądać plenerową wystawę poświęconą odradzaniu się Europy po I wojnie światowej. Ekspozycja, przygotowana przez Europejską Sieć Pamięć i Solidarność we współpracy z historykami z kilkunastu krajów, stanowi próbę syntezy burzliwych początków dwudziestolecia międzywojennego, ze szczególnym uwzględnieniem historii Europy Środkowo-Wschodniej. Ponad 200 materiałów archiwalnych – fotografii, dokumentów i filmów – oraz indywidualne wspomnienia z tamtego okresu złożą się na opowieść o nowym początku regionu. Wystawa pokaże zarówno niespotykaną skalę przemian politycznych jakie zaszły w latach 1918-23 w Europie, jak również ich wpływ na aktualne relacje międzynarodowe oraz współczesną politykę pamięci w różnych krajach.