Węgry
Recepta premiera na pokonanie kryzysu. Polacy muszą zjednoczyć się wokół ambitnych projektów
W tym roku Polska rozpoczyna roczną prezydencję w Grupie Wyszehradzkiej; przypada ona na niezwykły okres kryzysu gospodarczego i walki z koronawirusem; to wielkie wyzwania, ale wierzę, że doskonale sobie z nimi poradzimy - podkreślił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.
Kolejne kraje dołączają do Polski i Węgier! Są przeciwne łączeniu praworządności z funduszami UE
Nie tylko Polska i Węgry, ale też Słowenia i Łotwa zgłosiły na szczycie UE zastrzeżenia ws. mechanizmu powiązania dostępu do funduszy unijnych z praworządnością. Po drugiej stronie barykady była Holandia. Nocne spotkania nie rozwiązały problemów. Wczoraj późnym wieczorem Mateusz Morawiecki spotkał się z liderami Grupy Wyszehradzkiej oraz premierami Słowenii, Łotwy i Chorwacji.