rząd
Rząd mówi o ekstradycji Ziobry. Jest mocna odpowiedź z Pałacu Prezydenckiego
„W czym tu pomagać?” – tak rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz skomentował pojawiające się w obozie rządzącym zapowiedzi dotyczące możliwej ekstradycji Zbigniew Ziobro ze Stanów Zjednoczonych. Leśkiewicz podkreślił, że były minister sprawiedliwości nie jest ścigany międzynarodowym listem gończym, a cała sprawa staje się coraz większym problemem dla rządu.
Zembaczyński w obronie Hennig-Kloski. "Nielojalna menda" - padło w programie na żywo
"Bycie w koalicji rządzącej, w koalicji 15 października, to jest popieranie Rady Ministrów, a nie jej rozbieranie z opozycją. Jeżeli ktoś tak zrobi, dla mnie będzie nielojalną mendą" - stwierdził w programie na żywo Witold Zembaczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Koalicja pokłóci się o ministrów? "Chętnie podzielimy się refleksjami"
Nie milknie dyskusja na temat nadchodzącego głosowania nad wnioskiem o wotum nieufności dla minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski. Rządzący nie wydają się bliscy jednego stanowiska w tej sprawie. Za to niebawem może rozpocząć się dyskusja na temat jakości pracy innych szefów resortów.