powódź
"Dziś nie zostawimy żadnego obywatela samemu sobie". Premier przypomniał o dramacie z 1997 r.
Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki odwiedził Racibórz, gdzie przebywał z wizytą na terenie zbiornika przeciwpowodziowego. - Pamiętam powódź 1997 roku. Widziałem te ludzkie dramaty, gdy ludzie tracili zdrowie, tracili życie, tracili cały swój majątek - przypomniał szef rządu. - Teraz dzięki zbiornikowi w Raciborzu chroniony jest Wrocław i cały Dolny Śląsk - dodał.
Zagrożenie powodziowe na Korsyce, ulice Ajaccio pod wodą
Ulewne deszcze w czwartek w stolicy Korsyki Ajaccio sprawiły, że pod wodą znalazły się całe ulice oraz wiele samochodów, a liczne budynki zostały podtopione. Zagrożenie powodziowe utrzymano w piątek w obu departamentach wyspy - Corse-du-Sud i Haute-Corse.