MON
Przerzucamy wojsko bliżej granicy, by odstraszyć agresora. Szef MON: Będzie to 10 tys. żołnierzy
Minister Obrony Narodowej zaznaczył dziś, że przerzucamy wojsko bliżej granicy z Białorusią, żeby odstraszyć agresora, żeby nie odważył się nas zaatakować. - Około 10 tys. żołnierzy będzie na granicy - 4 tys. będzie bezpośrednio wspierało Straż Graniczną, 6 tys. będzie w odwodzie – poinformował Mariusz Błaszczak.
Szef MON złoży wizytę w Stanach Zjednoczonych
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak uda się w poniedziałek do Stanów Zjednoczonych, gdzie weźmie udział w uroczystości przekazania obowiązków zastępcy dowódcy V Korpusu US Army gen. dyw. Maciejowi Jabłońskiemu. Informację przekazało Centrum Operacyjne MON.
Polska ma już ponad 175 tys. żołnierzy pod bronią. Minister Błaszczak: „Wojsko to szansa na dobry start”
"Wojsko Polskie liczy już ponad 175 tys. żołnierzy pod bronią" - mówił dziś szef MON Mariusz Błaszczak. Jak dodał minister - "zachęcam do przystępowania do wojska; dla młodych, ambitnych i pracowitych osób to szansa dobrego startu w dorosłe życie".