media
Nord Stream 2: Gazprom próbuje wywinąć się od sankcji
- Koncern Gazprom zabiega o przyciągnięcie funduszy na sfinansowanie projektu Nord Stream 2 za pośrednictwem brytyjskiej agencji kredytowej, co ma umożliwić zachowanie anonimowości kredytodawców i zmniejszyć ich ryzyko w razie sankcji - oceniają rosyjskie media.
Panika u Obywateli RP. "Nie ma lewicowych mediów, my to zmienimy!" I błagają o pieniądze
Lider Obywateli RP, znanych z wywoływania burd na ulicach i prób blokowania miesięcznic smoleńskich, nagrał film, w którym użala się nad tym, że internet zdominowany jest przez prawicowe treści. Zapowiada, że jego ugrupowanie weźmie się za produkowanie własnych materiałów, ale oczywiście do tego potrzebne są pieniądze. W związku z tym prosi Polaków o wpłacanie pieniędzy na "obywatelską telewizję". A chodzi o całkiem pokaźną sumkę...
Koncert ku czci wielkiego Polaka i transmisje z ogromną oglądalnością. Niektóre media czegoś się jednak przeraziły...
Jak już informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, w nowojorskiej Carnegie Hall odbyła się uroczysta gala ku czci Ignacego Paderewskiego - wydarzenie w 85. rocznicę ostatniego koncertu kompozytora w tym miejscu, zorganizowała amerykańska fundacja Klubów „Gazety Polskiej”. To był ogromny sukces - w wypełnionej do ostatniego miejsca, słynnej Carnegie Hall, pojawiły się tysiące osoby. I w ten wyjątkowy sposób w Nowym Jorku rozpoczęły się obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pomimo bezprecedensowej rangi wydarzenia przez ostatnie dwa tygodnie jedynie „Wiadomości” TVP oraz Telewizja Republika informowały swoich widzów o tym historycznym wydarzeniu. Czyżby pozostałe stacje telewizyjne czegoś się przestraszyły? W ich serwisach próżna szukać choćby wzmianki o tym wydarzeniu.