Mariusz Gosek
134 euro! - tyle Niemcy proponują żyjącym ofiarom swoich zbrodni w Polsce. "To naplucie Polakom w twarz"
Rząd Niemiec zamierza przeznaczyć na zadośćuczynienie dla żyjących ofiar niemieckich zbrodni wojennych w Polsce zaledwie 200 mln euro - poinformowała na antenie Telewizji Republika redaktor Katarzyna Gójska, powołując się doniesienia niemieckich mediów. To by oznaczało, że każda z ofiar otrzyma raptem 134 euro, czyli ok. 570-580 złotych! "Sytuacja skandaliczna. To jest naplucie Polakom w twarz" - skomentował poseł Mariusz Gosek.