kościół
Broniąc wejścia do kościoła odmawiali różaniec. Wściekły tłum skandował: „Zamknij ryj!”
W Bydgoszczy w proteście udział wzięło kilka tysięcy osób, głównie ludzi młodych. Przeszli sprzed siedziby PiS na ul. Gdańskiej przez śródmieście, zatrzymując się m.in. na Rondzie Jagiellonów i przed bazyliką św. Wincentego a’Paulo. Uczestnicy skandowali „Trzeba było nas nie wk...ć” i wulgarne hasła pod adresem PiS oraz nieśli transparenty z takimi hasłami, jak: „To jest wojna”, „Wy odbieracie nam prawa, my wam odbierzemy władzę”. Gdy zebrani przed bazyliką zaczęli modlić się na różańcu, tłum skandował: „Zamknij ryj!”.