Kluby Gazety Polskiej
Co z repolonizacją mediów? Andrzej Duda: Chciałbym zobaczyć jakiś projekt
Chciałbym zobaczyć jakiś projekt, który jakiekolwiek rozwiązania w tym zakresie proponuje - tak o repolonizacji mediów, o której mówi się już przez dłuższy czas, powiedział dziś prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa była gościem zjazdu Klubów Gazety Polskiej, który odbywa się w formie internetowej.
Naukowiec o roli Klubów „GP” w wyborczym sukcesie PiS: jeden z czynników prowadzących do zwycięstwa
- Na możliwy do wykorzystania potencjał mobilizacyjny grupy rzeczonych organizacji, nazywanych nieraz „archipelagiem polskości”, zwrócono uwagę na dłuższy czas przed wyborami, po nich samych podkreślając natomiast jego konsolidację jako jeden z podstawowych czynników prowadzących do zwycięstwa [PiS-red.] w 2015 roku. Do tych organizacji bez wątpienia należą Kluby Gazety Polskiej, sieć nierejestrowanych stowarzyszeń skupionych wokół prawicowego opiniotwórczego tygodnika - ocenia dr Marcin Ślarzyński z Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Naukowiec jest autorem pracy doktorskiej poświęconej roli Klubów Gazety Polskiej w społeczeństwie.
Reelekcja Andrzeja Dudy to WASZ SUKCES! Ryszard Kapuściński w podziękowaniach dla Klubowiczów "GP"
„To Wasz sukces, sukces tysięcy członków klubów „Gazety Polskiej”, którzy swój czas i pieniądze w ostatnich miesiącach kampanii wyborczej poświęcili marzeniom o Polsce, w której Wy i Wasze dzieci będą się czuli jak w rodzinnym domu” - czytamy w podziękowaniach dla Klubowiczów „Gazety Polskiej”. Autorem listu jest Ryszard Kapuściński. Przywołano także podziękowania m.in. prezydenta Andrzeja Dudy i Tomasza Sakiewicza.