Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Zuckerberg przyznaje: Administracja Bidena wywierała presję. Narzucano cenzurę na FB! „Ulegaliśmy...”

Mark Zuckerberg, dyrektor generalny Meta Platforms, założyciel Facebooka, w specjalnym oświadczeniu wyznał kilka rzeczy, których oczekiwała od niego administracja Joe Bidena i Kamali Harris. Z treści dokumentu wynika między innymi, że administracja Demokratów miała wywierać presję na zespoły Zuckenberga, aby te cenzurowały "niewygodne" treści (szczególnie przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku) na platformach Meta. Ot, taka to wolność słowa w Ameryce...

Biden i Harris wywoływali presję?
Biden i Harris wywoływali presję?
The White House, Domena Publiczna//@TomaszGrzywacz3 - Wikipedia Commons//x.com

Kampania wyborcza w Stanach Zjednoczonych trwa w najlepsze, a im bliżej finału - tym walka staje się coraz bardziej zacięta.

Zuckenberg wyznaje prawdę

Oświadczenie Meta Platforms, skierowane przez Zuckenberga do Jima Jordana, przewodniczącego Komisji ds. Sądowych Izby Reprezentantów, z pewnością wywoła potężne trzęsienie ziemi w USA. Nie bez powodu. 

Z treści listu dowiedzieć można się kilku ciekawych, choć zarazem - zatrważających rzeczy. 

Po pierwsze, Facebook miał ulec presji administracji Joe Bidena i Kamali Harris, co do publikowania treści związanych z Covid-19, jak i treści satyrycznych i humorystycznej. W skrócie - chodziło o cenzurę - w każdej postaci.

"W 2021 r. wyżsi urzędnicy z administracji Bidena, w tym z Białego Domu, wielokrotnie naciskali na nasze zespoły przez miesiące, aby cenzurowały niektóre treści związane z Covid-19, w tym humor i satyrę, i wyrażali wiele frustracji wobec naszych zespołów, gdy nie chcieliśmy się na to zgodzić. Ostatecznie, była ta nasza decyzja, by usunąć daną treść bądź nie. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze decyzje, w tym za zmiany związane z Covid-19, które wprowadzaliśmy do egzekwowania w następstwie presji. Dokonaliśmy kilku wyborów, których z pewnością nie dokonalibyśmy dzisiaj"

– brzmi fragment pisma.

Kolejnym podanym w dokumencie przykładem jest medialne zamieszanie wokół materiału "New York Post", poświęconemu domniemanemu udziałowi Huntera Bidena w aferze korupcyjnej na Ukrainie. Miało to miejsce w trakcie kampanii wyborczej w wyborach prezydenckich w USA w 2020 roku.

"Blokada materiału była wynikiem niepotwierdzonych informacji FBI o rosyjskiej dezinformacji"

– pisze Meta Platforms.

Po publikacji oświadczenia, w mediach społecznościowych zawrzało:


Oglądaj Republikę na żywo:

 

 



Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Stany Zjednoczone #Meta #świat

az