Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Trump rozmawiał ze Stoltenbergiem. Tematem - Bliski Wschód

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg rozmawiał dzisiaj telefonicznie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Tematem była sytuacja na Bliskim Wschodzie i Sojusz Północnoatlantycki.

Autor: redakcja

Jak podało w komunikacie NATO, prezydent USA poprosił szefa NATO o większe zaangażowanie na Bliskim Wschodzie. Trump i Stoltenberg zgodzili się, że Sojusz może wnieść większy wkład w stabilność regionalną i walkę z międzynarodowym terroryzmem. Uzgodnili też, że pozostaną w ścisłym kontakcie w tej sprawie.

NATO odgrywa kluczową rolę w walce z międzynarodowym terroryzmem, w tym poprzez misje szkoleniowe w Iraku i Afganistanie oraz jako członek globalnej koalicji na rzecz pokonania Państwa Islamskiego (IS).

Autor: redakcja

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane