Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Świat

Studenci obezwładnili nożownika

Cztery osoby zostały ranne w ataku nożownika w szkole wyższej w Hamm (Nadrenia-Północna Westfalia). Studenci zdołali obezwładnić 34-letniego mężczyznę, który po wejściu do sali wykładowej zaatakował osoby siedzące w pierwszym rzędzie – informuje w piątek portal dziennika „Bild”.

Autor:

„To, że nikt tu nie zginął, zawdzięczamy szybkim i odważnym działaniom kilku studentów” – podkreśla „Bild”.

Na Uniwersytecie w Hamm w piątek po południu 34-letni Markus K. zaatakował nożem kilka osób – trzy kobiety i jednego mężczyznę. Jedna z ofiar ataku odniosła bardzo poważne obrażenia.

Gdy napastnik wszedł do sali wykładowej i zaczął atakować osoby siedzące w pierwszym rzędzie, został obezwładniony przez kilku studentów i przetrzymany do przyjazdu policji.

Policja zakłada, że nożownik działał sam. Około godz. 19. funkcjonariusze oddziału antyterrorystycznego wtargnęli do pokoju Markusa K. w akademiku, w pobliżu uczelni, w poszukiwaniu przyczyn ataku.

Jak informuje „Bild”, wczesnym wieczorem na terenie uczelni trwały jeszcze działania policji i sił specjalnych, zabezpieczających teren zdarzenia. 

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE Świat