Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Kolejny bulwersujący wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Chodzi o ekshumacje

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał dziś kolejny kontrowersyjny wyrok. Podano, że w sprawie ekshumacji smoleńskich naruszono artykuł 8 Europejskiej konwencji praw człowieka dot. prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego.

By Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], from Wikimedia Commons

To kolejny bulwersujący wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Podano, że w sprawie ekshumacji smoleńskich naruszono „prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego”.

Warto przypomnieć jak Europejski Trybunał Praw Człowieka „interweniował” w sprawie małego Alfiego Evansa.
Walkę z chorobą malutkiego brytyjskiego chłopca Alfiego Evansa obserwował cały świat. Pół roku po urodzeniu okazało się, że chłopiec cierpi na nieznaną chorobę należącą do grupy tzw. schorzeń neurodegeneracyjnych, powodującą stopniowy zanik kolejnych funkcji mózgu.

Po roku leczenia, mimo sprzeciwu rodziców chłopca, lekarze postanowili się poddać. Wystąpili do sądu o zgodę na zaprzestanie intensywnej terapii i podtrzymywania życia. W mediach na całym świecie zawrzało.

Brytyjski sąd przyznał rację bezdusznym lekarzom. Wyrok podtrzymały Najwyższy Sąd Wielkiej Brytanii oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka, do których odwoływali się rodzice Alfiego.

Alfie miał nie przeżyć bez aparatury, a walczył 5 dni. Okrzyknięty bohaterem i małym wojownikiem zmarł 28 kwietnia pozostawiając w żałobie nie tylko rodziców, ale prawie cały świat.

Europejski Trybunał Praw Człowieka pozwolił rządowi francuskiemu zagłodzić ofiarę wypadku samochodowego – alarmują przedstawiciele Instytutu na rzecz kultury prawnej Ordo Iuris. Sprawa dotyczy wydania zgody na odłączenie pacjenta od pożywienia i wody.

Europejski Trybunał Praw Człowieka wydał 5 czerwca wyrok w sprawie Lambert i inni przeciwko Francji. Stosunkiem głosów dwanaście do pięciu, Wielka Izba przyjęła, że Państwo może wywołać śmierć pacjenta z minimalnym stanem świadomości. Decyzją Trybunału pan Lambert zostanie odłączony od pożywienia i wody. To oznacza, że przez kilka dni będzie umierał z głodu i pragnienia

To nie wszystko. W związku z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wypuszczono na wolność Manuela Gonzalez Gonzaleza, znanego w Hiszpanii jako „szaleniec w dresie".

Mężczyzna został wcześniej skazany na 169 lat więzienia za swoje makabryczne zbrodnie. Ten potwór napadł na 16 kobiet, okaleczając ich narządy płciowe

W 2009 roku wyrokiem Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu nakazano usunięcie krzyży we włoskiej szkole w Abano Terme k. Padwy. Jako powód nakazu podano: „sprzeczne z prawem rodziców do wychowania własnych dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami” oraz „sprzeczne z prawem dzieci do wolności religijnej”.

Trybunał skazał w 2007 r. Polskę w procesie Alicji Tysiąc na zapłacenie jej 25 tys. euro odszkodowania oraz 14 tys. euro na pokrycie kosztów sądowych. Chodziło o to, że nie mogła odwołać się od decyzji lekarzy, którzy nie zgodzili się na zabicie jej nienarodzonego dziecka.

Europejski Trybunał Praw Człowieka umywał ręce w sprawie Katynia. 21 października 2013 roku Wielka Izba Trybunału Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała, że nie będzie się zajmowała rzetelnością rosyjskiego śledztwa, prowadzonego miedzy 1990-2004. Trybunał uznał, że nie ma kompetencji w tym zakresie, ponieważ Rosja przyjęła konwencję dopiero w 1998 r., czyli po rozpoczęciu śledztwa. Ich zdaniem dopiero nowe dowody lub okoliczności związane ze zbrodnią katyńską po 1998 r. mogłyby uzasadnić jurysdykcję trybunału w odniesieniu do rosyjskiego śledztwa katyńskiego.

Z jednej strony ETPC nakłada na poszczególne państwa surowe kary za sprzeciwianie się aborcji na życzenie, a tym samym ratowanie życia nienarodzonego. Z drugiej strony nie jest w stanie ochronić pamięci pomordowanych i określić zbrodni dokonanych przez NKWD na polskich oficerach i intelektualistach, mianem zbrodni przeciwko ludzkości.

 

 



Źródło: niezalezna.pl

#wyrok #ekshumacje #Europejski Trybunał Praw Człowieka

redakcja