"Strefy rodzinne" na stadionie zostały oddzielone od trybun dla mężczyzn barierkami. Stadiony zostały wyposażone w obiekty przeznaczone dla kobiet, m.in. obszary do modlitwy, restauracje, toalety, palarnie czy parking.
Decyzja o pozwoleniu kobietom na wejście na trybuny podzieliła opinię publiczną. Wiele osób podkreślało, że miejsce kobiety to dom, gdzie mogą opiekować się dziećmi i pielęgnować ich wiarę. Zdaniem krytyków kobiety nie powinny przebywać na stadionach, gdzie w tłumie mężczyzn słychać przekleństwa i chuligańskie przyśpiewki.
Decyzję o otwarciu stadionów dla kobiet ogłoszono w październiku.
- To wydarzenie udowadnia, że zmierzamy w stronę świetlanej przyszłości. Jestem bardzo dumna z tego, że jestem świadkiem tej wielkiej zmiany - powiedziała agencji AFP 32-letnia Lamya Khaled Nasser z Dżuddy.
W 2015 roku Saudyjka, która próbowała obejrzeć na stadionie w Dżuddzie mecz, została aresztowana. Policja stwierdziła wtedy, że ochrona zauważyła na stadionie kobietę "przebraną" w bluzkę z długimi rękawami i spodnie, noszącą kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Jak zauważa agencja Associated Press, w przypadku cudzoziemek kilkukrotnie odstępowano od zakazu.
Krajowe władze z inicjatywy księcia Mohammeda bin Salmana zapowiedziały na ten rok szereg reform nadających kobietom więcej praw. Poinformowano m.in., że od czerwca kobiety będą mogły prowadzić samochody.