Dziś mija dokładnie 27 lat od wejścia Polski do NATO. - Obecnie jesteśmy jednym z najważniejszych członków Sojuszu Północnoatlantyckiego - z jedną z największych armii, a nasze wydatki na zbrojenia są jednymi z najwyższych wśród państw NATO - wskazał poseł PiS Mateusz Morawiecki.
Przy okazji 27. rocznicy dołączenia Polski do NATO, Marcin Mastalerek, szef Gabinetu Prezydenta Andrzeja Dudy, przypomniał na antenie Republiki wydarzenia sprzed dwóch lat. To wtedy - wspólną wizytę w Waszyngtonie złożył Andrzej Duda oraz nowy premier RP - Donald Tusk. "Wydaje mi się, że po prostu nie lubi Ameryki. I wszystko co robi - idzie właśnie w tę stronę. Sam to obserwowałem. Da się to wyczuć. Bardzo dobrze, że prezydent Nawrocki działa w tę stronę - właśnie proamerykańską. Natomiast, Donald Tusk już wtedy, w 25. rocznicę wejścia Polski do NATO, pokazał swoją prawdziwą twarz" - uważa polityk.
Konferencja Episkopatu Polski powołała Komisję niezależnych ekspertów, która ma zbadać zjawisko wykorzystywania seksualnego osób małoletnich w Kościele katolickim w Polsce. Nowemu gremium nadano publiczną osobowość prawną oraz przyjęto zasady jego działania i statut.