Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

"Tego nigdy nie powinno się robić w polityce. To niegodziwe". Prezydencki minister o działaniach opozycji

"Wiązanie ze sobą sprawy ludzi śmiertelnie chorych z telewizją publiczną jest po prostu niegodziwe, takich rzeczy się nie robi" - oświadczył w niedzielę prezydencki minister Andrzej Dera, odnosząc się do apeli opozycji o zawetowanie nowelizacji ustawy ws. dofinansowania TVP i PR. Dera poinformował, że prezydent podejmie decyzję w sprawie nowelizacji ustawy o dofinansowaniu TVP i Polskiego Radia w ustawowym terminie i wyjaśni powody swojej decyzji.

Andrzej Dera
Andrzej Dera
screen TVP

Dera był pytany w Polsat News, kiedy będzie można spodziewać się decyzji prezydenta Andrzeja Dudy ws. podpisania lub zawetowania - o co apelują politycy opozycji - nowelizacji, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla publicznej telewizji i radia.

Według niego, w Senacie "próbowano w bardzo brutalny sposób powiązać coś, czego nigdy nie powinno się robić w polityce - czyli ludzi śmiertelnie chorych (...), których niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy, wszystkich (choroba) dotyka tak samo, z TVP".

I to łączenie obawy śmierci z telewizją publiczną, z rekompensatą, jest po prostu niegodziwe i takich rzeczy się po prostu nie robi

 - oświadczył.

Dera podkreślił, że prezydent podejmie decyzję w sprawie ustawy w ustawowym terminie, a ma na to 21 dni od chwili, gdy ustawa trafi na jego biurko.

I chciałbym tu państwa zapewnić, że jak ją podejmie, to ją też ogłosi i powie, jakie były powody jego decyzji

- zapewnił prezydencki minister.

O weto do nowelizacji zaapelowali w ostatnich dniach do prezydenta politycy opozycji, w tym m.in. jego kontrkandydaci w majowych wyborach. Wcześniej opozycja apelowała, aby Sejm nie odrzucał sprzeciwu Senatu wobec nowelizacji, i by 1,95 mld zł przeznaczone na rekompensatę dla TVP i PR, skierowane zostało na wsparcie ochrony zdrowia, w tym m.in. na walkę z chorobami nowotworowymi. 


 

W ostatnim badaniu opinii publicznej wykonanym przez Estymatora zapytano, jak badani oceniają zachowanie polityków opozycji, którzy w trakcie kampanii wyborczej wykorzystują temat chorób onkologicznych. Okazało się, że negatywne zdanie ma 54,1 procent badanych, z tego 26,1% zdecydowanie. Zdecydowanie pozytywnie odebrało ten fakt 15,3%. Pozostałe odpowiedzi to: raczej pozytywnie - 16,9% i brak zdania - 13,5%.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Prawo i Sprawiedliwość #Platforma Obywatelska #onkologia #chorzy #niepełnosprawni #wybory 2020 #Andrzej Duda #Andrzej Dera

redakcja