Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Rekordowa akcja krwiodawców z Kopalni Bełchatów i uczniów z bełchatowskich szkół

Powiatowe Stowarzyszenie Krwiodawców przy KWB Bełchatów zorganizowało 15 lutego na terenie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie walentynkową zbiórkę krwi. Do górników dołączyli uczniowie bełchatowskich szkół średnich i mieszkańcy miasta. Akcja cieszyła się wyjątkowo dużą frekwencją – 84 krwiodawców, w tym 42 uczniów, oddało blisko 38 litrów krwi.

Kluby HDK przy Kopalni Bełchatów
PGE - Departament Komunikacji PGE GiEK

Oprócz członków klubu krwiodawców z bełchatowskiej kopalni, krew oddało aż 42 pełnoletnich uczniów z Zespołów Szkół Ponadpodstawowych nr 1 i nr 2 oraz I i II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Dla wielu z nich był to debiut w roli krwiodawców. 
W historii Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi z Kopalni Bełchatów była to już 282. akcja i kolejna ze wskazaniem dla osób, które pilnie potrzebują niezastąpionego leku. Szczególne podziękowania za imponującą aktywność należą się bełchatowskim szkołom średnim - tak duże zaangażowanie młodzieży w zbiórkę krwi pokazuje, że młodzi ludzie z pełną świadomością włączają się 
w ważne inicjatywy, które mogą uratować czyjeś zdrowie i życie. 

Podczas akcji jej uczestnicy mogli również zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. 
Kluby HDK w kopalniach i elektrowniach spółki PGE GiEK liczą obecnie prawie 570 członków. W minionym roku w 18 akcjach, podczas których oddano 332 litry krwi, uczestniczyło 847 pracowników firmy. 


 

 Źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
materiał partnera
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo