Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Premier Morawiecki o sprawach najważniejszych dla rządu. „To jeden z priorytetów”

\"Bezrobocie to osobiste dramaty. Walka z nim jest jednym z najważniejszych priorytetów mojego rządu i moim osobiście\" – podkreślił z okazji Światowego Dnia Walki z Bezrobociem premier Mateusz Morawiecki.

Autor:

11 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Bezrobociem. Morawiecki zwrócił uwagę na Twitterze, że bez pracy pozostaje ok. 1,09 mln Polaków. 

Dziś mamy Dzień Walki z Bezrobociem. Bez pracy pozostaje 1,09 mln Polaków. Bezrobocie to osobiste dramaty. Mimo, że jest najmniejsze od 27 lat, wiemy jak wpływa ono na życie polskich rodzin. Dlatego walka z nim jest jednym z najwyższych priorytetów mojego rządu i moim osobiście.

— Mateusz Morawiecki (@MorawieckiM) 11 kwietnia 2018

Według szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia w marcu wyniosła 6,6 proc. i w porównaniu do lutego spadła o 0,2 pkt. proc. Z danych resortu wynika, że liczba bezrobotnych w końcu marca 2018 roku wyniosła 1 mln 093,5 tys. osób i w porównaniu z lutym spadła o 33,2 tys. osób (2,9 proc.). Liczba bezrobotnych w końcu marca była o 230,7 tys. niższa niż przed rokiem w tym samym miesiącu (spadek o 17,4 proc.).

Minister @E_Rafalska w #Kostrzyn nad Odrą: spadła także liczba bezrobotnych. #pracy #rynekpracy pic.twitter.com/WNTefHCLL8

— Ministerstwo Rodziny (@MRPiPS_GOV_PL) 9 kwietnia 2018

Natomiast liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w marcu (na podstawie informacji wojewódzkich urzędów pracy) to 147 tys. W porównaniu z lutym 2018 roku wzrosła o 17 tys., czyli o 13,1 proc.

Autor:

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane