Clifford Chance i kagiebiści od remontu Tu-154 » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Modlitewny szturm za Polskę! W intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia

Zapraszam wszystkich do udziału we wspólnej Nowennie w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, którą będziemy odprawiać od 16 do 24 marca - powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Poinformował, że nowenna będzie zanoszona do Boga za wstawiennictwem męczenników polskich: św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki.

Abp Stanisław Gądecki
Jan Sroda - Gazeta Polska

"Żyjemy w bardzo niespokojnych czasach, a aktualna sytuacja społeczna w kraju rodzi wiele pytań i niepokojów. Należą do nich m.in. postulaty mające na celu godzenie w życie osób nienarodzonych(...). Stąd inicjatywa narodowej nowenny i apel o modlitwę do wszystkich, którym leży na sercu prawdziwe dobro i pomyślna przyszłość naszego narodu" - wyjaśnił przewodniczący Episkopatu.

O duchowe wstawiennictwo u Boga chcemy prosić ludzi, którzy oddali swoje życie za wiarę i naszą ojczyznę. Są to św. Andrzej Bobola, wielki patron naszych dziejów i orędownik w sprawach trudnych, a także bł. ks. Jerzy Popiełuszko, który zginął śmiercią męczeńską przypominając, że zło należy zwyciężać dobrem

– zaznaczył.

"Chcemy także przywołać Sługę Bożego ks. Piotra Skargę odmawiając jego słynną Modlitwę za ojczyznę, która już od kilku wieków towarzyszy naszemu narodowi, a jej słowa dziś wydają się szczególnie aktualne" - dodał.

Jak podkreślił abp Gądecki, układ nowenny jest prosty, by każdy mógł ją odmówić samodzielnie, w dowolnym miejscu - wystarczy odczytać intencję na dany dzień i odmówić Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i dowolną modlitwę w intencji ojczyzny. "Ale zachęcam także, by odmawiać ją w kościołach, kaplicach, parafiach, wspólnotach i duszpasterstwach" - zaapelował.

Nowenna w intencji Ojczyzny. Jak odmawiać? Jakie intencje?

"Niech ta modlitwa nowennowa będzie dla nas znakiem duchowego umocnienia, wiary Polaków w moc Boga, a także niezachwianej nadziei na to, że przyszłość naszego narodu będzie budowana w oparciu o Boże przykazania i prawdę Ewangelii" - podkreślił.

Organizatorem Nowenny w intencji ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego jest Konferencja Episkopatu Polski. Uczestnicy nowenny będą modlić się przez dziewięć dni. Nowenna rozpocznie się 16 marca, a zakończy 24 marca - przed przypadającym 25 marca Dniem Świętości Życia. Sugerowaną godziną, o której należy odmawiać nowennę, jest 21:20, po zakończeniu Apelu Jasnogórskiego, a także po każdej mszy św. Jeśli jednak nie jest to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia.

  • Na każdy dzień została wyznaczona inna intencja. 16 marca uczestnicy będą modlić się o odnowienie wiary i umocnienie ducha narodu polskiego; 17 marca - o pojednanie narodowe, mądrość dla rządzących i solidarność społeczną; 18 marca - o zachowanie pokoju i bezpieczną przyszłość dla Polski; 19 marca - o odczytanie prawdziwej roli mężczyzny i kobiety w małżeństwie oraz trwałość rodzin; 20 marca - o siłę i odwagę dla młodych w odkrywaniu wiary i życiowego powołania; 21 marca - o światło dla nas, jako narodu, byśmy kierowali się zawsze dobrem ojczyzny; 22 marca - o prawdę i odpowiedzialność za słowo w przestrzeni medialnej, także w mediach społecznościowych; 23 marca - o szacunek i język dialogu w przestrzeni publicznej, a 24 marca - o pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.

Nowenna rozpocznie się 16 marca od modlitwy, którą o godz. 21:20 w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze poprowadzi metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Nowenna za Ojczyznę

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo