Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Koniec kontroli na granicy ze Słowacją

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podjął decyzję o zakończeniu tymczasowych kontroli na granicy ze Słowacją. Będą one trwały do północy 2 marca 2024 r. - poinformował dzisiaj resort.

Straż Graniczna
Fotomag - Gazeta Polska

MSWiA wyjaśniło w informacji, że decyzja ta spowodowana jest ustabilizowaniem się sytuacji migracyjnej na tzw. szlaku bałkańskim i ustąpieniem zagrożenia nielegalną migracją na polsko-słowackim odcinku granicy państwowej.

"W ramach współpracy transgranicznej sytuacja migracyjna będzie na bieżąco monitorowana i w przypadku wzrostu zagrożenia działania kontrolne na granicy mogą zostać wznowione. Straż Graniczna nadal będzie prowadzić kontrole wewnątrz kraju ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji na głównych szlakach komunikacyjnych i w innych wytypowanych miejscach"

- dodało ministerstwo.

12,6 tys. osób i 6,8 tys. pojazdów skontrolowała od środy do czwartku na granicy ze Słowacją Straż Graniczna - podała w poniedziałek służba na platformie X.

Od 4 października do 2 marca granicę polsko-słowacką przekraczać można tylko w wyznaczonych miejscach; odbywają się tam tymczasowe kontrole graniczne, wyrywkowo sprawdzane są osoby wjeżdżające do Polski. Trzeba mieć ze sobą dokument podróży - dowód lub paszport.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo