Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kolejne opóźnienie wokół CPK. Wojewoda przychyli się do wniosku spółki

Wojewoda mazowiecki Mariusz Frankowski pozytywnie rozpatrzy wniosek spółki CPK SA o przedłużenie o kolejne 30 dni terminu na uzupełnienie wniosku dot. decyzji lokalizacyjnej dla lotniska. We wniosku brakuje bowiem mapy, na przygotowanie której zbyt krótkim czasem okazało się dla spółki 60 dni.

CPK
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek 10 lutego br. poinformował, że Wojewoda Mazowiecki zwrócił do uzupełnienia wniosek o decyzję lokalizacyjną dla planowanej inwestycji. Jak mówił wówczas, CPK miała na to 60 dni. A tymczasem kilka dni temu opinia publiczna dowiedziała się, że spółka CPK złożyła do wojewody pismo o przedłużenie terminu... o kolejne 30 dni.

Marcin Horała, były pełnomocnik rządu ds. CPK, dotarł do dokumentu, z którego dowiadujemy się, co musi uzupełnić we wniosku spółka, a na co mało było jej 60 dni.

Okazuje się, że jest to... mapa obszaru inwestycji w skali 1:5000.

Dziś na antenie Radia dla Ciebie, Mariusz Frankowski, wojewoda mazowiecki, zapowiedział, że przychyli się do prośby spółki i wydłuży termin uzupełnienia wniosku o kolejne 30 dni.

- Proszę pamiętać, że wojewoda nie ocenia merytorycznie zasadności tego, czy CPK ma powstać, czy ma nie powstać. Podobnie z resztą, jak z inwestycjami kolejowymi, dotyczącymi tego węzła przy CPK, tylko ocenia zgodność tego, co jest w dokumentach, z przepisami prawa

- powiedział w RDC wojewoda.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, rdc.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
dm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo