Wicepremier powiedział, że Szkoła Podstawowa nr 79 im. Łódzkich Olimpijczyków w Łodzi kształci m.in. przyszłych mistrzów w różnych dyscyplinach sportu, który staje się w naszym życiu coraz ważniejszy.
"Sport jest piękny i warto tę waszą pasję kultywować" – zwrócił się do uczniów prof. Piotr Gliński.
Wicepremier przypomniał jednak, że zawsze podczas rozpoczęcia roku szkolnego warto pamiętać o historii, o tym, co wydarzyło się 1 września 1939 r.
"Musimy pamiętać o tamtych ludziach i pokoleniach, o ich walce o Polskę i o ich wyborach" – zaznaczył. "Cieszmy się jednak i doceniajmy, że żyjemy w wolnym kraju" – podkreślił.
Wicepremier Gliński uczestniczy w rozpoczęciu roku szkolnego w kilku placówkach edukacyjnych. Oprócz uroczystości w SP nr 79 minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu ma uczestniczyć także w inauguracji nowego roku w szkole muzycznej, plastycznej i w Szkole Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, gdzie uroczystość ma być połączona z prezentacją placówki i ośrodka Akademii Łódzkiego Klubu Sportowego.