Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Debata Gazety Polskiej: „Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych”

We wtorek 25 kwietnia o 9:30 w imieniu Gazety Polskiej zapraszamy na debatę „Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych”.

Kurhan/SXC
Kurhan/SXC

We wtorek 25 kwietnia o 9:30 w imieniu Gazety Polskiej zapraszamy na debatę „Nowotwory krwi w Polsce – jak rozwiązać problemy chorych”. Debata odbędzie się w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie.

Podczas spotkania wspólnie z zaproszonymi ekspertami postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie jaka jest przyszłość polskiej hematologii oraz zastanowimy się nad tym co Polacy wiedzą na temat  optymalnej i wczesnej diagnostyki oraz skutecznego leczenia najczęstszych nowotworów krwi dorosłych.
 
Nowotwory hematologiczne z każdym kolejnym rokiem dotykają coraz liczniejszą grupę Polaków, świadomość społeczna na ich temat jest wciąż niska. Niespecyficzne objawy sprawiają, iż są one często mylone z przeziębieniem, zmęczeniem czy oznakami starzenia się organizmu. Warto podkreślić również, iż nowotwory hematologiczne to choroby niezawinione, dotykające osób dbających o swoje zdrowie, unikających używek czy ryzykownych zachowań zdrowotnych. Wyzwanie stanowi również ich leczenie – w odróżnieniu od pozostałych chorób onkologicznych, nowotwory krwi mogą być leczone głównie farmakologicznie.  Jednak jak pokazują wyniki ostatnio przeprowadzonych badań, aż 70% leków onkologicznych i hematonkologicznych, zalecanych zgodnie z aktualną wiedzą medyczną jest w Polsce niedostępna lub jest dostępna ze znacznymi ograniczeniami.

Obserwując niepokojące dane mówiące o różnicach w standardach opieki oraz leczenia pacjentów hematoonkologicznych w Europie i w Polsce, czujemy potrzebę rozpoczęcia dialogu, który pomoże nam wypracować rozwiązania dedykowane coraz liczniejszej grupie chorych na nowotwory krwi w Polsce.
 
Aby móc spojrzeć na problem nowotworów krwi z wielu perspektyw, do udziału w debacie zaprosiliśmy zarówno decydentów w ochronie zdrowia: przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, AOTMiT, jak również  ekspertów – hematologów, którzy w swojej codziennej praktyce zajmują się  pacjentami z nowotworami krwi, a także liderów wybranych organizacji pacjenckich oraz parlamentarzystów, zajmujących się ochroną zdrowia.
 

 

 

 



Źródło: Gazeta Polska

#zdrowie #debata #onkologia #nowotwory

niezalezna.pl