Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

„Czyściciele kamienic” pod sąd

Trzech mężczyzn zostało oskarżonych o nękanie mieszkańców pięciu poznańskich kamienic – poinformowała dzisiaj rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur- Prus. Grożą im trzy lata więzienia. O skandalicznych praktykach mężczyzn nazywany

Autor:

Trzech mężczyzn zostało oskarżonych o nękanie mieszkańców pięciu poznańskich kamienic – poinformowała dzisiaj rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur- Prus. Grożą im trzy lata więzienia. O skandalicznych praktykach mężczyzn nazywanych „czyścicielami kamienic” informowała m.in. „Gazeta Polska Codziennie”.
 
Akt oskarżenia w sprawie stalkingu przeciwko Piotrowi Ś., Pawłowi Ż. i Adrianowi W. trafił do poznańskiego sądu rejonowego.
 
Jak podała Mazur-Prus, Piotr Ś. i Paweł Ż. zostali oskarżeni o to, że w 2012 roku, w budynku przy ul. Stolarskiej, pod pozorem przeprowadzenia prac ogólnobudowlanych w kamienicy odłączali mieszkańcom prąd i wodę, przewiercali stropy i celowo zalewali mieszkania.
 
Według śledczych mężczyźni mieli ponadto nękać mieszkańców poprzez wywieszanie wstęg pogrzebowych, rozrzucanie robactwa i podrzucanie padliny, blokowanie ciągów komunikacyjnych, obrzucanie inwektywami, dzwonienie do drzwi o różnych porach dnia i nocy czy rzucanie petard.
 
Mazur-Prus poinformowała, że w toku śledztwa ustalono, iż w taki sam sposób Piotr Ś. i Paweł Ż. zachowywali się wobec mieszkańców budynków przy ul. Długiej, przy ul. Piaskowej i przy ul. Niegolewskich.
 
Jak podała Mazur-Prus, oskarżeni nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i twierdzą, że działali w granicach prawa.

Autor:

Źródło: PAP,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polska