"My zostaniemy Polakami w UE i powiem Państwu więcej: Polacy mają prawo wybrać swojego prezydenta, a nie Bruksela, Berlin czy Kijów" - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Słupska (woj. pomorskie) Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta RP.
Dziś kandydat obywatelski na prezydenta RP - Karol Nawrocki, odbywa spotkania z mieszkańcami województwa pomorskiego. Pierwsze rozpoczęło się chwilę przed południem - w Słupsku. Na sali w Polskiej Filharmonii "Sinfonia Baltica” im. Wojciecha Kilara frekwencja dopisała, co widać na zamieszczonych w sieci zdjęciach.
Tłumy mieszkańców Słupska na spotkaniu z Karolem Nawrockim! 💬 Jako obywatelski kandydat na Prezydenta RP, proszę Was o zaangażowanie w kampanię, bo Polska to jest wielka sprawa. Zwyciężymy! 🇵🇱 #Nawrocki2025 #pomorskie pic.twitter.com/7DdrB3jDU8
— #Nawrocki2025 (@Nawrocki25) January 19, 2025
Karol Nawrocki w Słupsku #Nawrocki2025 💪🇵🇱 pic.twitter.com/8J1GVmzroR
— Anna Zalewska 🇵🇱 (@AnnaZalewskaMEP) January 19, 2025
Podczas swojego przemówienia, Karol Nawrocki poruszył wiele wątków. Jednym z kluczowych były właśnie majowe wybory prezydenckie w kontekście obcych wpływów w ich przebieg.
Świat i nas potrzebuje, i nas podziwia. [...] Świat nas ceni, dostrzega, potrzebuje w wymiarze bezpieczeństwa, ale też zagospodarowania naszej mądrości w Unii Europejskiej, o której chcemy i mamy prawo mówić, że coś nam się w niej podoba, a coś nie podoba. Świat nas doceni i będzie szanował takimi, jakimi jesteśmy. Bo mamy światu wiele do powiedzenia, bo jesteśmy narodem z ponad 1000-letnią tradycją i doświadczeniem
Między słowami odniósł się do niedawnej wypowiedzi Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy, któremu najwyraźniejszej bliżej jest do kontrkandydata Nawrockiego.
Zobacz: Politycy PiS krytykują wypowiedź Zełenskiego. Morawiecki: „Sami wybierzemy naszego prezydenta”
My zostaniemy Polakami w UE i powiem Państwu więcej: Polacy mają prawo wybrać swojego prezydenta, a nie Bruksela, Berlin czy Kijów
Dodał również, że "nasze pokolenie wolność dostało, dzięki tym, którzy nie bali się walczyć o wolność w czasach komunistycznych i w czasach II wojny światowej wcześniej. Podarowano nam wolność. I do nas wszystkich jest zasadnicze pytanie, co my z tą wolnością robimy. Jak ją zagospodarujemy, jak o nią zadbamy".