Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Komisja ZA uchyleniem immunitetu prezesowi PiS. Teraz musi zagłosować Sejm

Sejmowa komisja regulaminowa zarekomendowała w piątek uchylenie immunitetu prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Zawnioskował o to europoseł Krzysztof Brejza jako oskarżyciel prywatny. Sprawa dotyczy słów, jakie padły na komisji ds. Pegasusa.

Krzysztof Brejza musi jeszcze poczekać na decyzję Sejmu ws. immunitetu prezesa Jarosława Kaczyńskiego
Krzysztof Brejza musi jeszcze poczekać na decyzję Sejmu ws. immunitetu prezesa Jarosława Kaczyńskiego
Zbyszek Kaczmarek/Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

W piątek 21 lutego komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych toczyła dyskusję przez blisko dwie godziny. Ostatecznie zdecydowano, że komisja przedłoży Sejmowi rekomendację przyjęcia wniosku o pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Na czas podjęcia decyzji, media zostały wyproszone z sali.

Na posiedzeniu obecni byli: europoseł Krzysztof Brejza oraz jego żona i zarazem pełnomocnik - mec. Dorota Brejza.

Chodzi o wypowiedź z komisji śledczej

Rzecznik PiS Rafał Bochenek informował wcześniej, że Kaczyński nie pojawi się na posiedzeniu ze względu na wcześniej zaplanowane badania kontrolne. Media podały, ze prezes PiS jest w szpitalu w Lublinie.

ZOBACZ TAKŻE Jarosław Kaczyński w szpitalu. Jest komentarz rzecznika PiS

W sprawie chodzi o przesłuchanie w marcu ub. roku prezesa PiS na sejmowej komisji śledczej ds. Pegasusa. Prezes partii odnosił się na nim do inwigilacji oprogramowaniem m.in. obecnego europosła Krzysztofa Brejzy (Platforma Obywatelska). Na posiedzeniu Kaczyński miał o Brejzie powiedzieć: "Znaczący polityk formacji opozycyjnej dopuszcza się bardzo poważnych, a przy tym odrażających przestępstw".

Brejza zapowiadał wtedy, że złoży przeciwko Kaczyńskiemu pozew za zniesławienie. W tym wypadku chodzi o prywatne karne oskarżenie. Aby sprawa mogła się toczyć przeciwko posłowi, Sejm musi najpierw wyrazić na to zgodę. 

[polecam:

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Jarosław Kaczyński #immunitet

st