Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

"Panie Kierwiński i Panie Żurek, nie wybronicie się z tego". Fala oburzenia po skandalicznej akcji policji

- Kryptodyktatura w natarciu. Policja bez podania przyczyny wchodzi do mieszkania prezesa TV Republika i skuwa bezbronną kobietę. Panie Kierwiński i Panie Żurek, nie wybronicie się z tego - oświadczył prof. Przemysław Czarnek, poseł PiS, odnosząc się do wtargnięcia policji do mieszkania Tomasza Sakiewicza, prezesa TV Republika.

Autor:

Policjanci w mieszkaniu prezesa Republiki 

Funkcjonariusze policji weszli dziś do mieszkania prezesa TV Republika Tomasza Sakiewicza w Warszawie, gdzie mieści się też redakcja i skuli kajdankami jego asystentkę.

Policjanci bez przedstawienia się wpadli i skuli moją asystentkę, która zażądała od nich wylegitymowania się (...) Co ciekawe, do mnie nie podeszli, chociaż mówiłem, że jestem właścicielem mieszkania. Zrewidowali moje mieszkanie, bez żadnego nakazu. Nie zostawiając żadnej notki, odmawiając przedstawienia się

– relacjonował Sakiewicz.

Później szef stacji poinformował, że policjanci próbowali też wejść do jego domu znajdującego się w Krakowie. 

Szczegóły w tekście: Policja pod domem Tomasza Sakiewicza w Krakowie. "To szereg przestępstw sterowanych przez Kierwińskiego"

Te bulwersujące wydarzenia wymierzone w Strefę Wolnego Słowa są szeroko komentowane w sieci. Głos w sprawie zabrał m.in. prof. Przemysław Czarnek, kandydat PiS na premiera. 

Kryptodyktatura w natarciu. Policja bez podania przyczyny wchodzi do mieszkania prezesa TV Republika i skuwa bezbronną kobietę. Panie Kierwiński i Panie Żurek, nie wybronicie się z tego

– napisał poseł.

Głos zabrał też poseł Sebastian Kaleta. Zwrócił się on do Marcina Kierwińskiego, Tomasza Siemoniaka i Adama Szłapki.

Panowie, co Wy odwalacie? Napad na mieszkanie szefa antyrządowej telewizji w biały dzień? W co się bawicie? W kiszczakowych pogrobowców?

– zapytał.

Zapytał też, "kto i kiedy za to odpowie". Z kolei Janusz Kowalski, poseł niezrzeszony, napisał: "Bandyci z Koalicji 13 grudnia! Należy ich rozliczyć! To atak na wolne media!"

Autor:

Źródło: x.com, niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polityka