Agnieszka Kołodziejczyk
O autorze
Autor nie dodał jeszcze swojego opisu.
Artykuły autora Agnieszka Kołodziejczyk
Artykuły autora
Dla pracowników Wód Polskich w Gliwicach powódź się nie zakończyła. Pracują nadal. Podobnie strażacy i WOT
- Dalej prowadzimy prace porządkowe i logistyczne. Rozładowujemy i rozdzielamy transporty pomocy dla powodzian, które do nas przyjeżdżają. Teraz nasza straż będzie przekazywać dary do Starego Gierałtowa i Lewina Brzeskiego - tam są najbardziej potrzebne - mówi nam Krzysztof Ryłko, prezes OSP "Dziedzice w Czechowicach-Dziedzicach. Z danych wynika, że pośród druhów - ochotników najbardziej aktywni w Polsce są ci z woj. śląskiego, a w tym regionie najbardziej zapracowani są właśnie strażacy z gminy Czechowice-Dziedzice. Prezes Ryłko wspomina, że najbardziej dramatyczny moment powodzi to ten, w którym o 3.30 nad ranem z 14 na 15 września bronili wałów przeciwpowodziowych, a wielka woda i tak nie dawała za wygraną. Zatopiła samochód pożarniczy. Poświęcili go. Brodząc po pas biegli ewakuować mieszkańców. Uratowali, wtedy prawie 40 osób.
Powódź na Śląsku nie odpuszcza. "Strażacy nadal są w gotowości, umacniamy wały"
W woj. śląskim powódź nie odpuszcza. - Strażacy nadal są w gotowości, umacniamy wały przeciwpowodziowe, monitorujemy sytuację, trwa wypompowywanie wody z zalanych ulic, pól, budynków. Nie da się takiej ilości wody wypompować w ciągu kilku godzin - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl brygadier Aneta Gołębiowska, rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP.
Hennig-Kloska odtrąbiła sukces na Odrze, ekspert ostrzega: Obecne metody mogą przynieść większą katastrofę!
Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska chwali się powodzeniem stosowanych metod walki ze złotą algą na Śląsku. Sytuacja zdaje się poprawiać. Wiceminister klimatu Urszula Zielińska wini za pojawienie się glonów kopalnie. Niezalezna.pl zwróciła się w sprawie do profesora Uniwersytetu Śląskiego Andrzeja Woźnicy, dyrektora Śląskiego Centrum Wody, powołanego przy Uniwersytecie Śląskim, które od lat bada życie biologiczne rzek i zbiorników Górnego Śląska, czy mają rację. Naukowiec - delikatnie rzecz ujmując - jest sceptyczny.
Prof. Sczygiol kłamcą lustracyjnym. Sąd Apelacyjny w Katowicach potwierdził jego współpracę z SB
Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. Norbert Sczygiol zrezygnował z pełnienia funkcji przed upływem obecnej, drugiej kadencji. Zrobił to na dzień przed ogłoszeniem wyroku w sprawie, w której był oskarżony o kłamstwo lustracyjne. Sąd Apelacyjny w Katowicach uznał za bezzasadne uzasadnienie jego obrońcy i utrzymał w mocy orzeczenie Sądu Okręgowego w Gliwicach. Sąd uznał, że prof. Szczygiol to TW "Gerard" i był współpracownikiem SB w latach 1978-1980.