Puls Wolności to pomysł reżysera Arkadiusza Gołębiewskiego, wydarzenie mające wprowadzić Polaków w przyszłoroczne obchody 100-ej rocznicy odzyskania Niepodległości. Każdy od Alaski po Nową Zelandię może włączyć się w bicie Pulsu Wolności, tak aby w przyszłym roku było nas co najmniej milion. Milion osób na całym świecie, które miłują wolność i które pamiętają o pokoleniach walczących i umierających za tę najważniejszą w życiu wartość.
Puls rozpoczął swe bicie podczas Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci, który właśnie trwa w Gdyni. Orkiestra wielkich Bębnów rozpoczęła najpierw na Placu Grunwaldzkim koncert prowadzony muzycznie przez Artura Lisa, założyciela Teatru Makata. Lis wymyślił i zrobił ogromne bębny, które wydają niezwykły, głęboki dźwięk i unikatową w skali światowej konstrukcję wielomembranową.
Kpt. Maria Mirecka-Loryś
Arkadiusz Gołębiewski zaprosił na scenę bohaterów – Świadków Historii: Marię Mirecką-Loryś, Lidię Lwow-Eberle, Marię Wittner z Węgier, Wacława Szaconia, Jerzego Widejko, Zdzisława Życieńskiego i zacnych festiwalowych gości takich jak senator Jan Żaryn, marszałek Kornel Morawiecki, Andrzej Kołodziej.
Maria Wittner z Węgier – gość specjalny Festiwalu NNW i Jerzy Widejko, najmłodszy zaprzysiężony żołnierz AK.
Wszyscy oni rozpoczęli na bębnach wybijanie Pulsu Wolności, a wraz nimi to samo robili zebrani na placu ludzie, którzy uderzali w bębny stojące pod sceną. Jak powiedział Artur Lis: "Puls Wolności jest biciem serca".
Jednocześnie na telebimie wyświetliła się aplikacja internetowa Pulsu Wolności. W ten sposób Puls bijący na placu przeniósł się do internetu i od tej pory będzie bił cały rok. Każdy może kliknąć w aplikację potwierdzając tym samym, że wolność jest dla niego ważna. Muzykę do aplikacji skomponował Marcin Pospieszalski.
Zachęcamy do włączenia się w tę wyjątkową akcję.
pulswolnosci.pl