"Spadaj gnoju" - tak mówił ze sceny nowy lider KOD. Godny następca alimenciarza!

  

Wczoraj Krzysztof Łoziński głosami 79 proc. delegatów został wybrany nowym przewodniczącym KOD. Zastąpił skompromitowanego Mateusza Kijowskiego. Nowy lider, choć jest przedstawiany jako pisarz, były opozycjonista, członek KOR, "Solidarności" i współpracownik Amnesty International - już rok temu pokazał swoją prawdziwą twarz. W 2016 r. ze sceny zwyzwwał człowieka mającego inne zdanie niż on.

Internauci przypomnieli film z jednego z wystąpień Krzysztofa Łozińskiego w 2016 r w Łomży. Kiedy ostro krytykował on PiS i Jarosława Kaczyńskiego, ku uciesze zebranych KOD-ziarzy publicznie zwyzywał mężczyznę, który podszedł do sceny, wyrażając, co myśli o tak demagogicznym przemówieniu... "Spadaj, gnoju!" - krzyknął, a kiedy KOD-ziarze zareagowali entuzjazmem, zaśmiał się i dodał: "Spadaj, spadaj!".Krzysztof Łoziński powiedział wczoraj w TVN24, że zdecydował się kandydować, by "ratować tę organizację i ten ruch obywatelski". Pytany, dlaczego mediom odmówiono wstępu na sobotnie obrady zjazdu delegatów, powiedział, że "KOD wolał nie pokazywać emocjonalnych wypowiedzi niektórych członków". - Była próba robienia awantury i wręcz zerwania tego zjazdu - powiedział Łoziński. Wyjaśnił, że niektórzy członkowie bezzasadnie podnosili argumenty o łamaniu procedur.

- Takie argumenty wyraźnie służyły jednemu celowi: przeszkodzeniu, popsuciu, zerwaniu. To na szczęście okazała się bardzo mała grupa

- dodał. Zasugerował, że za "awanturami" stali jego przeciwnicy. Łoziński przyznał, że w KOD jest podział, ale nie jest on "aż tak dramatyczny, jak się wydawało". - Teraz trzeba będzie to posklejać, niestety, ciężka robota - powiedział. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezlomni.com,niezalezna.pl,fakty.tvn24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Półtoraroczne dziecko z koronawirusem!

/ skalekar1992

  

W obwodzie tarnopolskim na zachodzie Ukrainy 18-miesięczne dziecko, u którego zdiagnozowano Covid-19, znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Dzieci w wieku 0-10 lat stanowią ok. 5 proc. wszystkich zakażonych koronawirusem na Ukrainie - podało Centrum Zdrowia Publicznego.

Ogółem, jak poinformował tarnopolski sztab ds. walki z koronawiruse, w szpitalu dziecięcym w Tarnopolu przebywa siedmioro pacjentów, u których potwierdzono zakażenie: półtoraroczne dziecko i jego mama, 11-letnie dziecko i jego mama oraz dzieci w wieku 13 i 14 lat wraz z mamą.

Ukraińskie Centrum Zdrowia Publicznego przekazało we wtorek, że 63,5 proc. osób, u których w kraju zdiagnozowano infekcję, jest w grupie wiekowej 30-60 lat.

Ok. 5 proc. zakażony wszystkich zachorowań na Covid-19 w tym kraju stwierdzono u dzieci w wieku 0-10 lat, a ok. 4 proc. u nastolatków (od 10 do 20 lat). 11 proc. chorych to osoby w wieku 20-30 lat.

Ok. 20, 21 i 22 proc. to kolejno osoby w grupach wiekowych 30-40, 40-50 i 50-60 lat. Ok. 13 proc. zakażonych to ludzie w przedziale między 60. a 70. rokiem życia.

Najmniejszy odsetek zakażonych stanowią osoby mające powyżej 70 lat.

Na Ukrainie potwierdzono do tej pory 549 przypadków zakażenia koronawirusem. 13 chorych zmarło, a osiem uznano za wyleczone.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts