Demonstracja poparcia dla rządu

  

W najbliższy czwartek 23 marca politycy opozycji zapowiedzieli próbę odwołania rządu Beaty Szydło. Na to postanowiły zareagować Kluby "Gazety Polskiej" i tego samego dnia przed Sejmem RP przy ul. Wiejskiej zorganizują demonstrację poparcia dla rządu i wprowadzanych reform. 

Arytmetyka sejmowa nie daje nawet nikłych szans na zmianę rządu. Pomimo tego inicjatywę PO zamierza poprzeć Nowoczesna oraz PSL. Kandydatem Platformy Obywatelskiej na premiera został przewodniczący PO Grzegorz Schetyna.

W związku z tym że politycy totalnej opozycji chcą debatować "zapraszamy wszystkie środowiska popierające rząd, a przede wszystkim środowiska Radia Maryja i NSZZ "Solidarność"... Brońmy naszego rządu" - czytamy w apelu Klubu "Gazety Polskiej" w z Warszawy. Demonstracja poparcia dla rządu i wprowadzanych reform  odbędzie się 23 marca w godz. 14-17 przed Sejmem RP przy ul. Wiejskiej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: kluby
Tagi

Wczytuję komentarze...

Austria nie wpuściła pociągu z Włoch

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/pixel2013

  

Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch z powodu podejrzenia, że dwoje podróżnych jest zakażonych koronawirusem - poinformował w niedzielę tabloid Oe24, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Pociąg stoi teraz na przełęczy Brenner na włoskim terytorium. Wśród pasażerów są dwie osoby z gorączką, które - jak się podejrzewa - mogą być zakażone koronawirusem - przekazał Oe24 na stronie internetowej.

„Wieczorem pociąg będący w drodze z Wenecji do Monachium został zatrzymany na granicy z Austrią. Powód: włoskie koleje państwowe poinformowały OeBB (Oesterreichische Bundesbahnen - autriackie koleje państwowe), że w pociągu znajdują się 2 osoby z objawami gorączki. OeBB poinformowały następnie centrum operacyjne i koordynacyjne ministerstwa spraw wewnętrznych"

- cytuje Oe24 oświadczenie ministra spraw wewnętrznych Austrii Karla Nehammera.

Szef MSW oznajmił, że "dzięki szybkiej reakcji komisarz odpowiedzialny za powiat Innsbruck-Land był w stanie zapobiec wjazdowi do Austrii". "Pociąg znajduje się teraz na stacji granicznej Brenner na terytorium Włoch" - dodał.

Nehammer powiedział, że "dalsza procedura jest obecnie koordynowana i sprawdzana wspólnie z władzami włoskimi; jestem w stałym kontakcie z starostą krajowym (Tyrolu) Güntherem Platterem, by doradzić w sprawie dalszego postępowania".

"W każdym razie pociąg został zatrzymany” - oświadczył.

Agencja Reutera, która podała wiadomość, zaznacza, że austriacka policja, ministerstwo spraw wewnętrznych i operator pociągu OeBB nie były dostępne w celu uzyskania komentarza.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts