We wtorek wizytę w Polsce złoży kanclerz Niemiec Angela Merkel. Spotka się z premier Beatą Szydło, prezydentem Andrzejem Dudą i z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Tematami będą m.in. stosunki polsko-niemieckie, bieżące sprawy europejskie oraz polityka zagraniczna i bezpieczeństwo. Merkel ma znaleźć czas również dla liderów opozycji. Co ciekawe, na oficjalnej stronie kanclerz Niemiec nie wymieniono jednego z szefów partii opozycyjnych – Ryszarda Petru.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel 7 lutego ma zjawić się w Warszawie. Chce się spotkać z prezydentem Andrzejem Dudą i premier Beatą Szydło. Jak podała PAP, spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ma odbyć się w warszawskim hotelu Bristol.

Okazuje się, że Merkel chce się spotkać również z liderami opozycji parlamentarnej. Tych zaprosi jednak do niemieckiej ambasady…

Co ciekawe na oficjalnej stronie Kanclerz – bundeskanzlerin.de – wśród wymienionych są szefowie Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Nie wymieniono szefa Nowoczesnej – Ryszarda Petru.


Konsekwencje Brexitu, sytuacja Polaków na Wyspach Brytyjskich i bezpieczeństwo energetyczne w UE to tematy, które na spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel chciałby poruszyć prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Wstępnie został zaproszony na spotkanie do rezydencji ambasadora Niemiec, choć – jak zaznaczył – powinien otrzymać jeszcze potwierdzenie miejsca, w którym odbędzie się spotkanie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tyle spraw do omówienia, ale dla nich najważniejsza jest... kolejna kadencja Tuska

Petru pytany o spotkanie z Merkel nie potwierdził, ani nie zaprzeczył, że został również zaproszony. Stwierdzi jedynie, że rozmawiałby z nią o sprawach polskich, lecz w „bardziej dyplomatyczny sposób”.