Poseł od „Belzebuba” i posłanka, która spotyka się z dziennikarzami, by nie odpowiadać na pytania - znów zasłynęli w sieci. Wspomniani Arkadiusz Myrcha i Kinga Gajewska z Platformy Obywatelskiej nakręcili sobie wideo. W specyficzny dla siebie sposób komentują obecną sytuację polityczną. Czego można byłoby się spodziewać, jeśli nie zaprzeczenia swoim własnym słowom? Tak właśnie prezentują się „młode wilki PO”. Internauci zakpili z parlamentarzystów Platformy tworząc swoją wersję filmu i zestawiając ze sobą słowa Gajewskiej i Myrchy z ich wcześniejszymi wypowiedziami. Wyszło komicznie, czyli jak zwykle, gdy ta dwójka zabiera ostatnio głos...
 
Ona zasłynęła tym, że mając kłopoty z udzieleniem odpowiedzi dziennikarzom stwierdziła, że „nie jest tu po to, by ją odpytywać” (właśnie tak powiedziała dziennikarzom!). Innym razem „pochwaliła” się brakiem elementarnej wiedzy  na temat polityki i administracji publicznej. Pytano ją o kwestie, które jako była radna sejmiku wojewódzkiego, powinna mieć w małym palcu. Posłanka – jak wynika z filmu – przy różnych okazjach ma różne zdanie na ten sam temat. Mówi co jej ślina na język przyniesie, czy w niewygodnych dla siebie sytuacjach po prostu przyjmuje inną taktykę?

On zasłynął spektakularną wpadką. W święto Objawienia Pańskiego – potocznie nazwanym świętem Trzech Króli został zapytany właśnie o imiona mędrców ze Wschodu. Wymienił wśród nich... Belzebuba. Swoim występem przebił nawet „sześciu króli” autorstwa Ryszarda Petru.

Parlamentarzyści prześmiewczo nazwani „młodymi wilkami PO” już robią furorę w sieci.

Najważniejsze jest w relacji z dziennikarzami to, żebyśmy odpowiadali na przykład na pytania, co uważamy na dany temat, dlaczego głosowaliśmy za taką ustawą, dlaczego zgłosiliśmy takie poprawki, a nie inne – mówiła raz Gajewska.

Na pewno w polityce nie jest się po to, by robić to co się uważa, tylko by reprezentować naród – mówiła przy innej okazji.

 
CZYTAJ WIĘCEJ: ​W PO to mają poczucie humoru. Kazali Gajewskiej komentować reformę szkolnictwa

Do TVP wejdzie Młodzież Wszechpolska i będzie prowadzić programy edukacyjne – stwierdza w pewnym momencie Myrcha.

 
Co wygadywał w TVP i kogo trzeba byłoby doedukować?

- Pamięta pan imiona tych króli? – pytał Myrchę dziennikarz TVP Info o imiona trzech Króli, których wspominamy 6 stycznia.
- Kacper, Belzebub, Melchior – mówił z przekonaniem Arkadiusz Myrcha z PO.


CZYTAJ WIĘCEJ: Komentarze posłanki PO rozbawiły internautów. Gajewska z historią na bakier jak Petru

Zobacz wideo:
 Internauci zabrali głos: